Rubriky:

Anglie

Co s Rosickým? Testimonial a...? V Arsenalu už mají jasno, naznačuje britský list

4. listopadu 2015 14:12 - Londýn/Praha

Po sezóně konec, odchod! Další prodloužení smlouvy s Tomášem Rosickým už nemá podle všeho londýnský Arsenal v plánu, naznačuje britský list Evening Standard. Po deseti letech bude působení kapitána české fotbalové reprezentace v dresu Gunners minulostí. Konečné rozhodnutí ovšem bude na kouči Arsénu Wengerovi.

 

Vlastimil Vacek, Právo

„Obává se (trenér), zda je Rosický ještě schopen podávat stabilní výkony na nejvyšší úrovni, zvláště pak po posledním tréninkovém výpadku," píše list, podle kterého se dá očekávat, že odejdou i další dva zkušení borci - Mathieu Flamini a Mikel Arteta. Přetlak v záloze má Wengera údajně nutit rozloučit se s nimi.

Rosický, o jehož odchodu se spekulovalo už v létě a předpokládalo se, že zájem má Sparta, zatím stále ještě netrénuje naplno. I proto se dá očekávat, že ani v zimním přestupovém období nepůjde jinam.

Zdravotní trable provázejí kariéru pětatřicetiletého záložníka takřka permanentně. Naposledy se zranil v červnovém utkání kvalifikace mistrovství Evropy na Islandu a následně Arsenal přišel s informací, že nestihne začátek sezóny. V půli srpna se Rosický podrobil operaci kolena. Podle optimistických vyhlídek se měl vrátit v listopadu, ale pauza se protáhne...

"Řekněme, že někdy kolem Nového roku," reagoval před časem Wenger na dotaz, kdy by měl být k dispozici Rosický a další marodi Jack Wilshere a Danny Welbeck.

Může to být problém i pro českou reprezentaci před ME. Rosický toho nemusí moc odehrát na klubové úrovni, na druhou stranu je zřejmě menší pravděpodobnost dalšího zranění.

S čím na rozdíl od nové smlouvy může Rosický počítat, to je testimonial. Slavnostní zápas na počest desetiletky v klubu. Ze stávajícího kádru Arsenalu je momentálně nejdéle sloužícím hráčem.

vap, Sport.cz

Jaké bude podle vás působiště Tomáše Rosického v příští sezóně?

Zrušit


Časová osa: Anglie

Filtr článků - Anglie


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..