Klopp dělá zázraky. Liverpool rozebral Citizens do šroubku a zavěsil do prázdné

Londýn

Rozborka obrany. Kdo neví, co přesně si má pod tímto pojmem představit, měl by si prohlédnout přehled kuriozit a parádiček 13. kola fotbalové Premier League. Najde tam i poklad v podání Liverpoolu, který naprosto dokonale vyšachoval obranu ambiciózního Manchesteru City a skóroval do prázdné branky. Senzační výhra 4:1 Reds na hřišti jednoho z favoritů na titul byla výsledkem víkendu.

Klopp dělá zázraky, napadlo nejednoho fanouška, když sledoval, jak Liverpool cupuje Citizens na jejich vlastním hřišti. Práce německého kouče rychle nese ovoce a v přehledu víkendových lahůdek má Liverpool velké zastoupení.

VIDEA ze zápasů 13. kola Premier League
West Bromwich - Arsenal 2:1
Čech inkasoval dvakrát z jedné střely - Kanonýry drtí zranění - Gunners prohráli poprvé po šesti zápasech
Manchester City - Liverpool 1:4
Citizens ztratili vedení v tabulce - Liverpool rozhodl o výhře v první půli - gól vstřelil i Slovák Škrtel
Newcastle - Leicester 0:3
Vardy vyrovnal střelecký rekord ligy - Leicester je překvapivým lídrem - Lišky venku ještě neprohrály
Chelsea - Norwich 1:0
Blues zvítězili po třech porážkách v řadě - Chelsea přeskočila v tabulce právě Norwich - Kanárci vyhráli jediné z 11 zápasů
Watford - Manchester United 1:2
Rudí ďáblové popáté v řadě neprohráli - United jsou už druzí - bláznivá koncovka zápasu
Tottenham - West Ham 4:1
Kane zařídil dva góly - Kladiváři prohráli první londýnské derby - Kohouti vyrovnali klubový rekord
Everton - Aston Villa 4:0
Góly zařídili Barkley a Lukaku - Aston Villa je nejhorším týmem soutěže - Everton tři zápasy neprohrál
Crystal Palace - Sunderland 0:1
Sunderland vyhrál poprvé v letošní sezóně venku - vítěznou trefu obstaral Defoe - Crystal Palace propásl šanci přeskočit West Ham
Southampton - Stoke 0:1
Krkic rozhodl už v desáté minutě - Stoke ve třech posledních duelech vybojovalo sedm bodů - Southampton prohrál poprvé od září
Swansea - Bournemouth 2:2
Labutě dotáhly dvoubrankový náskok soupeře - Swansea bodovalo po dvou porážkách - Bournemouth už osm zápasů čeká na výhru

Vrcholem byl ve 33. minutě gól na 0:3. Emre Can předvedl báječnou patičku na Coutinha, který ještě nezištně posunul míč na Roberta Firmina a tím nebohého gólmana Harta zcela vyšachoval ze hry. Luxusní gól do prázdné branky jen ilustroval pohodu, v jaké Liverpool domácího favorita přejel.

Patičky ostatně tradičně hrají v přehledu jednu z hlavních rolí. Parádní byla k vidění také v duelu Swansea proti Bournemouthu (2:2). Ve vápně soupeře nejprve nepříliš úspěšně hlavičkoval Shelvey, k míči se pak ale dostal André Ayew. A zatímco hosté marně požadovali odmávání ofsajdu, zakončující hráč patičkou náramně překonal brankáře Federiciho.