Rubriky:

Anglie

Znovu skvělý Čechíno! Robinzonádou z hitparády vychytal zmateného spoluhráče

30. listopadu 2015 09:13 - Londýn

Slovník praví, že robinzonáda je zákrok fotbalového brankáře, při kterém dlouhým skokem k tyči chytá nebo vyráží střelu na bránu. A přesně takovým se v Anglii blýskl Petr Čech. „Byl to zřejmě nejlepší zákrok, jaký jsem v celé sezóně viděl. Neskutečný Čechův postřeh,“ chválí třeba Greg Downs, bývalý obránce Norwiche. Čechova lahůdka se v přehledu pěti nejlepších zákroků 14. kola anglické Premier League umístila na třetí příčce.

 

Sport.cz s použitím Reuters

Na vyrovnání rekordu Premier League v počtu vychytaných čistých kont si musí ještě počkat. K remíze Arsenalu 1:1 na hřišti Norwiche však přispěl vydatným dílem. Hlavně v 70. minutě, kdy reflexivně vyškrábl hlavičku dezorientovaného spoluhráče Gabriela, který míč poslal přesně k tyči. A na ostrovech za to gólman české reprezentace sklidil velkou chválu.

VIDEA z utkání 14. kola Premier League
Sunderland - Stoke 2:0
Manchester City - Southampton 3:1
Norwich - Arsenal 1:1
Liverpool - Swansea 1:0
Bournemouth - Everton 3:3
Crystal Palace - Newcastle 5:1
Leicester - Manchester United 1:1
Tottenham - Chelsea 0:0
Aston Villa - Watford 2:3
West Ham - WBA 1:1

„Při té hlavičce jsem toho moc neviděl, ale naštěstí jsem stihl zakročit. Ani jsem nevěděl, kdo to hlavičkoval," popisuje Petr Čech na svém webu.

V hitparádě zákroků ho přeskočil pouze Brad Guzan z Aston Villy a Jack Butland ze Stoke.

Pro Kanonýry je další plichta samozřejmě ztrátou. Navíc se jim neuvěřitelně rozrůstá marodka. S Norwichem se zranili Koscielny, Sánchez a Cazorla. Na marodce už jsou Arteta, Coquelin, Walcott, Welbeck, Wilshere a Rosický...

„Kvůli smolné sérii zranění nemáme příliš možností rotace hráčů a v utkání to bylo vidět. Posledních patnáct minut už nám trochu chyběly síly," mrzí Čecha.

dos, Sport.cz

Který gólman ve 14. kole anglické ligy podle vás předvedl nejlepší zákrok?

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..