Swansea - Leicester 0:3Mahríz úřadoval proti Swansea

Fotbalisté Leiceseteru deklasovali v 15. kole anglické Premier League Swansea 3:0 a vyhoupli se do čela tabulky.Lišky zažívají fantastický podzim. Mužstvo venku ještě neprohrálo a právem se tak vyhřívá v popředí.

Video již není dostupné

Ve Walesu Leicester potvrdil roli favorita už v 5. minutě, kdy se trefil alžírský útočník Mahríz. Hosté pokračovali v ofenzivním pojetí a ve 22. minutě se po Kanteho milimetrové přihrávce opět radoval Rijád Mahríz.

Po přestávce se do slibných příležitostí probili domácí hráči, ale brankář Schmeichel zasahovat nemusel. Třetí gól naopak přidal Mahríz, který tak dokonal hattrick. V 75. minutě se ocitl ve velké šanci nejlepší střelec soutěže Vardy, ale nezamířil přesně. Jeho úctyhodná bilance se tedy zastavila na 11 zásazích v řadě. Nejlepší dvanáctizápasový zápis z historie celé anglické ligy však bude i nadále držet Jimmy Dunne ze Sheffieldu United (1931/32). Svěřenci kouče Ranieriho zvítězili venku potřetí za sebou a po zaváhání manchesterského dua vedou anglické ligy.