Chelsea - Bournemouth 0:1Chelsea podlehla Bournemouthu

Londýn

Fotbalisté Bournemouthu porazili v 15. kole anglické Premier League na Stamford Bridge Chelsea 1:0 a vymanili se ze sestupových pozic.

Video již není dostupné

Chelsea nezvládla další utkání, přestože se jim do brány po více než třech měsících vrátila brankářská jednička Courtois. Mourinhovi svěřenci si za celých devadesát minut proti Bournemouthu vypracovali pouze jednu nebezpečnou příležitost a na Stamford Bridge prohráli 0:1. Rozhodující okamžik se zrodil v 82. minutě. Hosté zahrávali rohový kop a po zmatcích ve vápně se prosadil Glenn Murray, jenž ukončil dlouhé čekání Cherries na výhru.

Pro portugalského kouče je to další rána. Chelsea prohrála osmé utkání v sezóně a tentokrát proti nováčkovi, který se pohybuje na hraně sestupu. Londýnský klub prohrál po 43 zápasech, v nichž ho žádné nové příchozí mužstvo na domácím stadiónu neporazilo. Naposledy se to podařilo Charltonu v dubnu 2001. Blues dělí pouhé tři body od sestupových pozic.