Rubriky:

Anglie

Tři krysy. Hazard, Cesc a Costa. Třicet Jidášů. Fanoušci Chelsea se zastali Mourinha

19. prosince 2015 20:36 - Londýn

Příznivci fotbalové Chelsea dali během sobotního zápasu 17. kola Premier League proti Sunderlandu (3:1) jednoznačně najevo, že se jim nelíbí odchod historicky nejúspěšnějšího trenéra klubu Josého Mourinha. Na ostrovech prosákly informace, že vnitřní válku proti Mourinhovi vedli kromě Diega Costy také Eden Hazard a Cesc Fábregas.

 

Dylan Martinez, Reuters

Majitel Chelsea Roman Abramovič, který zápas s Černými kočkami sledoval ve své VIP tribuně už s dočasným koučem Guusem Hiddinkem, si možná drbe hlavu, jestli se přece jenom s vyhazovem Mourinha neunáhlil. V britských médiích se totiž stále dokola propírá, že kabinu proti Mourinhovi poštvával zmíněný trojlístek.

Sobotní výsledky 17. kola Premier League zde.

Fanoušci se rozhodli během zápasu se Sunderlandem dát jasně najevo, co si o celé situaci myslí. Když hlasatel ohlašoval při výčtu základní sestavy Fábregase a Diega Costu, příznivci Blues je vybučeli. „Tři krysy. Hazard, Cesc a Costa," stálo na jednom z mnoha plakátů. „30 kusů stříbra - hráči Jidáši versus José, jeden z nás. Legenda, navždy v našem srdci," stálo na dalším.

Mourinho, který byl vyhozený ve čtvrtek, se na Stamford Bridge podívat nepřišel. Místo toho zvolil šlágr druhé ligy mezi Brightonem a Middlesbrough (0:3), ale vzkazy k němu přesto doletí přes britská média. „José je náš Special One" nebo „Děkujeme, José."

Mourinho byl zrazen hráči a vedením

Pobaví ho možná také vzkaz dalšího fanouška: „Abramoviči, nás nezajímá, koho (místo Mourinha) přivedeš. José je nejlepší!" Určitě si se zájmem také poslechne, že když jeho ještě nedávní svěřenci vstřelili gól, fanoušci se z něj radovali pokřikem "José Mourinho!".

Fotografové zachytili, jak muži, který drží transparent s nápisem „Mourinho byl zrazen hráči a vedením" domlouvá jeden z pořadatelů. Ostatní fanoušci v okolí se transparentu buďto smějí, anebo si ho fotí.

Mourinho, který dovedl Chelsea mimo jiné ke třem ligovým titulům, fanouškům Blues přirostl k srdci. Ale ani na jeho nástupce Guuse Hiddinka nevzpomínají fanoušci ve zlém. Klub v potížích už jednou převzal, v roce 2009, a dovedl Blues ke třetímu místu.

oc, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Anglie

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..