Southampton - Tottenham 0:2Spurs venku nadále vítězí

Fotbalisté Tottenhamu porazili v 17. kole anglické Premier League Southampton 2:0 a vyšvihli se na čtvrté místo tabulky. Gólem oslavil 100. start v dresu hostů kapitán Kane.

Vyrovnané utkání vyšlo daleko lépe Kohoutům, kteří se v závěru prvního poločasu dvakrát trefili. Ve 40. minutě otevřel skóre po krásné individuální akci Harry Kane. Jen o tři minuty později zužitkoval ve vápně Walkerovu přihrávku anglický talent Alli a zvýšil na 2:0.

Po změně stran se snažili svěřenci kouče Koemana zvrátit výsledek na svou stranu, ale ztroskotávali na vlastní nepřesnosti. Naopak několikrát zahrozili na druhé straně Spurs. V samém závěru si uchránil čisté konto brankář Lloris, jenž bravurním zákrokem vytěsnil střelu Warda-Prowse. Kohouti tak venku neprohráli po sedmé za sebou. Saints už šest zápasů čekají na výhru a poprvé od listopadu 1999 neskórovali doma proti Tottenhamu.