Rubriky:

Anglie

Gólem z hitparády přišel o rekordní nulu, Arsenalu však Čech dodal auru a charisma

22. prosince 2015 09:22 - Londýn

Kdo nevěřil, že Petr Čech může být posledním střípkem do mozaiky Arsenalu k zisku anglického titulu, musí už brát tuto tezi velmi vážné. Kanonýři v přímé bitvě fotbalových gigantů porazili Manchester City 2:1 a ztrácejí jen dva body na vedoucí Leicester. Český brankář přišel o rekordní 170. nulu Tourého trefou, která se zařadila do hitparády pěti nejkrásnějších gólů 17. kola Premier League. Nemusí ho to mrzet, útok na titul je mnohem víc!

 

Sport.cz s použitím ČTK/AP

V Chelsea si mohou jen drbat hlavu, jaký trumf rivalovi poskytli. „Dodal týmu zkušenosti, klid a také vůdcovství. Je skvělý a vysoce soustředěný. Petr zvládá vše, takže je někým, kdo vám dodá auru a charisma. A to je ve velkých zápasech vždy pro hráče důležité," poukazuje na Čechovu adresu kouč Arséne Wenger na klubových stránkách Kanonýrů.

Videa ze 17. kola Premier League:
Arsenal - Manchester City 2:1
Chelsea - Sunderland 3:1
Manchester Utd. - Norwich 1:2
Everton - Leicester 2:3
Watford - Liverpool 3:0
Southampton - Tottenham 0:2
West Bromwich - Bournemouth 1:2
Stoke - Crystal Palace 1:2
Newcastle - Aston Villa 1:1
Swansea - West Ham 0:0

„Než jsem Petra získal, tak jsme se sešli a měli spolu dlouhou diskusi o hře, o práci a jeho pozici. Byl jsem hluboce ohromen jeho znalostmi, profesionalitou i detailními vědomostmi. Od té doby nejsem překvapený, protože jsem získal vše v jednom balíčku," usmívá se šéf Kanonýrů.

Čech mu pomáhá uvěřit, že Arsenal je i pro velké zápasy už zase dostatečně silný. „V historii není tým, který vyhrával bez skvělého gólmana. Za 30 let ve fotbale jsem se naučil, že brankář je nejpodceňovanější pozice - a možná nejdůležitější pro vítězství," tvrdí Wenger.

dos, Sport.cz

Který gól vás v 17. kole Premier League nadchnul nejvíce?

Zrušit


Časová osa: Anglie

Filtr článků - Anglie


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..