Anglie

Tottenham - Leicester 2:2

Tottenham zachránil remízu v FA Cupu v závěru gólem z penalty

10. ledna 2016 19:17 - Londýn

Fotbalisté Tottenhamu byli na pokraji vyřazení z FA Cupu hned ve 3. kole, v němž do soutěže vstupují týmy z nejvyšší anglické soutěže. Proti lídrovi Premier League Leicesteru remizovali 2:2, opakovaný zápas Kohoutům zajistil až proměněnou penaltou z 89. minuty kanonýr Kane. Do 4. kola bez potíží postoupila Chelsea, které se to podařilo už v 18. sezóně v řadě, naopak Swansea končí.

Andrew Couldridge, Reuters

Tottenham na Whiter Hart Lane šel do vedení už po osmi minutách hry, když se pohotovou střelou prosadil Eriksen. Leicester, který se téměř celý zápas bránil a míč na svých kopačkách držel jen 27 % času, ale dokázal zápas otočit. Ještě v první půli srovnal Polák ve službách Lišek Wasilewski.

A do vedení hosty poslal tři minuty po začátku druhé půle Okazaki, který sice nejdřív napálil brankáře Vorma, z dorážky ale procedil balón do sítě po střele na bližší tyč. Tottenham vrhl všechny síly do útoku, což přineslo ovoce až v samotném závěru. Dyer nechtěně zahrál v pokutovém území rukou a střídající Kane penaltu proměnil. Oba celky si tak zápas zopakují na hřišti Leicesteru.

Za Blues skóroval devatenáctiletý mladík

Chelsea poslal do vedení v 13. minutě po Ivanovičově centru Costa a po vstřeleném gólu aktivita domácích opadla. Do druhého poločasu poslal trenér Hiddink záložníka Loftuse-Cheeka a devatenáctiletý odchovanec Blues pojistil v 68. minutě postup svého týmu.

V závěru mohl snížit Clarke, gólman Begovič, který v brance domácích nastoupil místo obvyklé jedničky Courtoise, ale udržel čisté konto.

Swansea se v lize nedaří, v tabulce se nachází na 17. místě a ani v pohárovém duelu si nespravila chuť. V Oxfordu sice od 23. minuty vedla, když se poprvé od května trefil Montero, domácí ale ještě do poločasu srovnali zásluhou Sercombovy penalty.

V druhém dějství rozhodl o nečekaném úspěchu aktuálně třetího týmu 4. ligy dvěma trefami záložník Roofe, za Labutě už pouze snížil Gomis.

Vybrané výsledky FA Cupu:
Oxford United (IV) - Swansea 3:2 (49. a 59. Roofe, 45. Sercombe z pen. - 23. Montero, 66. Gomis)
Chelsea - Scunthorpe (III) 2:0 (13. Costa, 68. Loftus-Cheek)
Tottenham - Leicester 2:2 (8. Eriksen, 89. Kane z pen. - 19. Wasilewski, 48. Okazaki).