Southampton - Watford 2:0Saints bez potíží přehráli Watford

Southampton

Fotbalisté Southamptonu porazili ve 21. kole anglické Premier League na vlastním stadiónu Watford 2:0 a posunuli se na 12. místo v tabulce.

První poločas byl plně v režii domácích. Už v 17. minutě si šikovně zpracoval Targettův centr Shane Long a z úrovně pokutového kopu překonal marně natahujícího se Gomese. O několik minut později mohl přidat druhý gól nahrávající Targett, ovšem brankář Gomes tentokrát pokus zneškodnil. Z následného rohového kopu nebezpečně dorážel domácí střelec Long, ale znovu se blýskl hostující gólman. V závěrečné desetiminutovce první půle se Saints snažili navýšit skóre, ale Mané trefil pouze tyč.

Po změně stran se ocitl v dobré šanci opět Mané, jenže balón do sítě nedopravil. Svěřenci kouče Koemana nadále diktovali tempo hry a po krásné souhře zvýšil Dušan Tadič na konečných 2:0. Southampton tak po dvou prohraných kláních vyhrál a přiblížil se Hornets na rozdíl dvou bodů. Watford naopak prohrál potřetí za sebou.