Rubriky:

Anglie

Sir Ferguson? To je fotbalový John Lennon, nechal se před šlágrem slyšet kouč Liverpoolu Klopp

16. ledna 2016 13:16 - Liverpool/Praha

Čeká je vzájemný souboj, přesto německý kouč ve službách Liverpoolu Jürgen Klopp svého staršího a zkušenějšího kolegu na lavičce Manchesteru United Louise van Gaala před nedělním ligovým zápasem vychvaluje a velebí. A to přesto, že se na nizozemského trenérského diktátora snáší kritika ze všech stran a na Ostrovech se vehementně spekuluje o jeho odvolání. „Jsme každý jiný, ale musím ho respektovat, protože je jedním z nejúspěšnějších trenérů na světě,“ nechal se slyšet Klopp před nedělní ostře sledovanou partií na Anfield Road.

 

Toby Melville, Reuters

Všechno vlastně začal sir Alex Ferguson. To on před nedělním šlágrem fotbalové Premier League mezi Liverpoolem a Manchesterem United mluvil s uznáním o Kloppových trenérských přednostech a schopnostech a nijak netajil, že Reds vede v konfrontaci s jeho Manchesterem právě on.

„To nejlepší, co jsem mohl udělat, bylo jen sedět a poslouchat. Prvních deset minut mi trvalo, než jsem začal plně chápat jeho jazyk a obsah jeho slov, ale pak už to bylo o.k." líčil Klopp své setkání s trenérskou veličinou Fergusonem, která se na Old Trefford ujala funkce sportovního ředitele.

„Bylo pro mě ctí s ním mluvit. Vždyť je to možná ten největší trenér. John Lennon fotbalu," opětoval Klopp komplimenty.

K těm, jež mu složil Ferguson, se vyjádřil opatrně. „Dobře se poslouchaly, ale teď je musím potvrdit prací."

V neděli k tomu bude mít příležitost, neboť jeho Liverpool po středečním duelu s Arsenalem hostí dalšího velikána. Manchester United vedený tolik kritizovaný Van Gaalem. Ti dva se dobře znají ještě z doby působení v Německu, kdy Van Gaal vedl mnichovský Bayern a Klopp Dortmund.

„Podstoupili jsme mnoho náročných konfrontací a v té nedělní bude chtít být úspěšný každý z nás. Louis van Gaal je jedním z nejúspěšnějších trenérů na světě, který získal mnoho titulů a má zvláštní představu o fotbale. On je samozřejmě mnohem zkušenější, takže ho musím respektovat a pracovat s informacemi, které mám o něm a jeho týmu," nechal se slyšet Klopp a vyjádřil se pochvalně o výkonu, který Manchester United podal v úterním střetnutí v Newcastlu. „Domácí hráli velice dobře, Van Gaalův celek na tuto hru velice dobře reagoval," glosoval duel, který skončil remízou 3:3.

Podle Kloppa mohou vzájemné střetnutí rozhodnout i nápady, s nimiž oba trenéři přijdou. „Nebudu říkat, že já mám lepší, i když pravdou je, že každý z nás je jiný. Já jsem daleko živější a temperamentnější než on, což ale pokaždé nemusí být dobré," přiznal německý kouč na lavičce Liverpoolu.

Netajil, že nedělní utkání bude důležité pro obě mužstva. „Jsme v tabulce těsně za sebou, takže body potřebují oba týmy. Pro mě osobně to bude hodně zvláštní zápas. Proti Arsenalu jsem si užil ve středu skvělou atmosféru u nás na Anfield Road, ale myslím, že proti Manchesteru můžeme vytvořit ještě lepší," naznačil Klopp, jak moc spoléhá na podporu fanoušků.

Souboj v neděli je velmi důležité, protože stojíme spolu v tabulce velmi těsné. Oba týmy potřebují body.

zp, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Anglie

Filtr článků - Anglie


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..