Rubriky:

Anglie

Rooney jásal blahem. Nad rekordem, hlavně však nad trefou na Anfieldu po deseti letech

18. ledna 2016 11:10 - Liverpool/Praha

Jasně že se nechal unášet na vlnách euforie. Pochopitelně že Wayne Rooney zářil blahem. Vždyť po trefě do sítě Liverpoolu dvanáct minut před koncem ostře sledovaného nedělního duelu na Anfieldu k tomu měl spoustu důvodů. Nejenže zajistil svému Manchesteru United tolik důležitou výhru, nejenže korigoval statistiky Premier League, ale hlavně - na Anfieldu se zapsal mezi střelce po dlouhých deseti letech. Vždyť poslední gól ve svatostánku Reds dal v lednu roku 2005!

 

Carl Recine, Reuters

Po hlavičce Fellainiho mířící do břevna zůstal v šestnáctce Liverpoolu zcela volný a nabídnutou šanci Rooney pochopitelně s přehledem zužitkoval. V ten moment přepsal statistiky Premier League, neboť se 176 góly nastřílenými v dresu jednoho kubu překonal bývalého útočníka Arsenalu Thierryho Henryho.

„Je skvělé mít na kontě takovýto rekordní zápis, ale v tu chvíli jsem na něj nemyslel. Pro mě bylo daleko důležitější to, že jsem se na Anfieldu trefil po dlouhých deseti letech," přiznával Rooney, že právě proto si trefu tolik vychutnával.

„Možná to bylo trochu sobecké, ale musel jsem. Prostě jsem se neubránil," dodával do kamer Sky Sports a netajil, o jak důležité výhru pro jeho Manchester United šlo.

„Můžete být v tabulce první, druhý nebo figurovat až někde úplně dole, ale s Liverpoolem to je pokaždé obrovský zápas. Postavení v tabulce na tom nic nemění," vykládal Rooney, který se do světa velkého fotbalu vydal právě v Liverpoolu, i když v dresu Evertonu.

Van Gaal: Vím, jak Rooney zápasy s Liverpoolem prožívá

„Vím o tom, stejně jako vím, jak každý zápas v Liverpoolu prožívá a jak moc důležité pro něho je, aby v něm uspěl. Každý gól, který tady vstřelí, pro něho hodně znamená," přiznával trenér Van Gaal, že na Rooneyho hlad po gólech spoléhal.

„Centr Maty byl dokonalý, Fellaini ale neměl to štěstí, které si vybral hned po něm Wayne," glosoval trenér Manchesteru United standardní situaci, po níž se zrodila jediná branka šlágru 22. kola Premier League. Z kopačky Rooneyho, který se mimochodem v úterním duelu v Newcastlu dvěma trefami rovněž postaral o bodový zisk svého týmu.

„Na Anfieldu je to pro nás obrovská a hlavně strašně důležitá výhra. Tři body jsme moc potřebovali, abychom pokračovali v povedeném startu do letošního roku," připomínal Rooney, že nejen on, ale i jeho Manchester United je zase zpátky a hlásí se do boje o první příčky Premier League.

zp, Sport.cz

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..