Skvělý Vydra. Readingu pomohl k postupu v FA Cupu hattrickem!

Český útočník Matěj Vydra obouvá střelecké kopačky! V utkání 3. kola anglického FA Cupu pomohl Readingu vyřadit další druholigový celek Huddersfield čistým hattrickem ve druhém poločasu. Domácí fotbalisté sice po čtvrthodince prohrávali 0:2, po přestávce však zápas především díky Vydrově střelecké pohotovosti dokonale otočili a nakonec postoupili po výhře 5:2.

Matěj Vydra (vlevo) a Rakušan Markus Suttner v zápase v Olomouci.

Vydra se trefil i v úvodním měření sil obou týmů, když  v 71. minutě vyrovnával na 1:1. Zápas nakonec skončil 2:2. V opakovaném duelu český forvard třikrát skóroval v rozmezí 57. a 90. minuty a otočil skóre z 1:2 na 4:2. Definitivu vystavil hostům v nastaveném čase Alex.

Na Vydrovi se navíc ve 27. minutě vyfauloval hostům Jonathan Hogg. Středopolař Huddersfieldu viděl červenou kartu poté, co českého útočníka Readingu nedovoleně zastavil ve chvíli, kdy už by běžel sám na brankáře.

Příštím soupeřem fotbalistů Readingu v FA Cupu bude Walsall.