Rubriky:

Anglie

Ranieri se zachoval jako grand. Nechci vás do pondělí vidět, řekl svým Liškám

16. února 2016 20:58 - Londýn/Praha

Opravdu formát. Kouč Leicesteru Claudio Ranieri dopřál hráčům týdenní volno, i když nenaplnili premisu, kterou svůj slib podmiňoval. Z ligových zápasů s Liverpoolem, Manchesterem City a Arsenalem měli získat devět bodů. Posbírali jich jen šest, neboť nedělní duel na hřišti Arsenalu gólem inkasovaným v páté minutě nastavení prohráli, ale italský trenér se i tak zachoval jako grand. „Hned na Emirates Stadium jsem řekl: ‚OK. Je to stejné, jako kdybyste tenhle zápas vyhráli. Jděte a chci vás vidět až příští pondělí,‘“ prozradil Ranieri.

 

Darren Staples, Reuters

Tabulku Premier League sice vedou po nedělní prohře s Arsenalem už jen o dva body, přesto nemusí fotbalisté Leicesteru celý týden trénovat a hrát. Na rozdíl od hráčů druhého Tottenhamu, na které čeká ve čtvrtek Evropská liga a o víkendu páté kolo FA Cupu, či třeba třetího Arsenalu či čtvrtého Manchesteru City.

Kouč Claudio Ranieri dopřál svým hráčům týdenní volno, i když nenaplnili dohodu, kterou s nimi uzavřel.

Videosestřihy ze zápasů 26. kola Premier League:
Manchester City - Tottenham 1:2
Aston Villa - Liverpool 0:6
Arsenal - Leicester 2:1
Chelsea - Newcastle 5:1
Norwich - West Ham 2:2
Everton - West Bromwich 0:1
Crystal Palace - Watford 1:2
Bournemouth - Stoke 1:3
Swansea - Southampton 0:1
Sunderland - Manchester United 2:1

„Při vánoční párty přišli s tím, zda jim dopřeji pár dnů volna, když uhrají v zápasech s Liverpoolem, City a Arsenalem devět bodů. Kývnul jsem," prozradil Ranieri. „Nakonec jsme jich získali jen šest, ale já jsem s nimi maximálně spokojený. Počítal jsem totiž s tím, že v duelech s City a Arsenalem uhrajeme maximálně dva. A my máme tři."

Za výkon své svěřence pochválil

Proto se trenér Leicesteru nerozpakoval a slib dodržel. „Podali jste fantastický výkon a volno si zasloužíte. Máte ho mít. Chci vás vidět až příští pondělí," nechal nahlédnout za dveře kabiny svého týmu poté, co na Emirates Stadium zápas skončil a jeho svěřenci truchlili nad ztraceným bodem. Ještě v páté minutě nastavení ho přitom drželi v rukou navzdory tomu, že hráli od 54. minuty jen v deseti bez vyloučeného Simpsona.

„Ten výkon byl pro mě stejný, jako kdybyste zápas vyhráli," argumentoval Ranieri, proč slib splnil, i když jeho podmínka nebyla splněna.

„Nevím, kam pojedou a jak týden prožijí, to je jen na nich. Ale relaxovat týden na sluníčku někde v teple v Dubaji jim určitě pomůže," je přesvědčen italský kouč lídra Premier League. „Sám zůstanu jeden den v Londýně a pak si odletím odpočinout domů do Říma," dodal Ranieri.

zp, Sport.cz

Získají fotbalisté Leicesteru letos v anglické Premier League mistrovský titul?

Zrušit


Časová osa: Anglie

Filtr článků - Anglie


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..