Stoke - Aston Villa 2:1Navrátilec Arnautovič zajistil dvěma góly výhru Stoke

Stoke

Fotbalisté Stoke přehráli na vlastním stadiónu ve 27. kole Premier League poslední Aston Villu 2:1. Oba góly zařídil navrátivší útočník Arnautovič, který tak zaznamenal osmou a devátou branku v sezóně.

Domácí od začátku potvrzovali roli favorita. Kontrolovali hru, ale první půle se nesla ve znamení nepřesností. Jediná vážnější situace se odehrála ve 32. minutě, když se v brankovišti hostů snažil prodrat ke střele Wanga, jenže pozorná obrana Villans jeho pokus zablokovala.

Záhy po změně stran fauloval v pokutovém území Westwood Marka Arnautoviče a následnou penaltu sám postižený bez problémů proměnil. O pět minut později už to bylo 2:0. Nejlepší střelec Potters Arnautovič prokázal velký důraz a míč podruhé procpal za záda brankáře Bunna. Villans se podařilo v 79. minutě snížit zásluhou Bacuny, který se v pokutovém území dostal k dorážce a překonal gólmana Butlanda. Domácí si už ale výhru pohlídali a zvítězili podruhé za sebou.