Stoke - Southampton 1:2Fotbalisté Stoke na Southampton nestačili, výhru Svatých zařídil Pellé

Stoke

Fotbalisté Southamptonu vyhráli v sobotním utkání 30. kola Premier League na hřišti Stoke 2:1, když oba góly vstřelil Graziano Pellé. Svatí díky tříbodovému zisku přeskočili svého sobotního soupeře v tabulce, aktuálně jsou sedmí.

Southamptonu vyšel vstup do utkání na výbornou. Po deseti minutách otevřel skóre hlavou po rohovém kopu Pellé a stejný hráč ve 30. minutě technickou střelou k tyči zvýšil už na 2:0.

Třetí gól Svatých měl v závěru první půle na kopačce Tadič, který ale sám před gólmanem zaváhal a nakonec byl při střele zablokován. Neproměněná tutovka hosty mrzela, krátce po změně stran totiž snížil po centru zleva Arnautovič.

Rakouský útočník ve službách Stoke mohl záhy dokonce vyrovnat, jeho dělovku ale vyrazil Forster. Těsně před koncem mohl pojistit Svatým tři body střídající Ward-Prowse, jeho pokus z přímého volného kopu ale zastavilo břevno.

Na vítězství Southamptonu už nic nezměnilo ani vyloučení Maného.