Crystal Palace - Leicester 0:1 Lišky se krůček po krůčku blíží titulu, vyhrály potřetí za sebou

Londýn

Fotbalisté Leicesteru City se dál vezou na vítězné vlně, v sobotním duelu 31. kola anglické ligy venku porazili Crystal Palace 1:0 a mají osmibodový náskok na druhý Tottenham. Jediný gól zápasu vstřelil Rijád Mahríz.

Lišky jsou mistry na nejtěsnější vítězství. Skóre 1:0 jim zajistilo tříbodový zisk už počtvrté z posledních pěti zápasů. Dohromady třináctkrát z dosavadních 19 výher pak Ranieriho svěřenci zdolali své protivníky o gól.

Jediný gól vstřelil v Selhurst Parku v 34. minutě Rijád Mahríz. U vítězné trefy asistoval Jamie Vardy, jehož střílený centr poslal alžírský forvard do sítě. Pro hostujícího útočníka šlo již o 16 gól v této sezóně, k tomu přidal i 11 asistencí.

Hráči Crystal Palace si sice ve druhé půli vytvořili tlak, ale největší šanci neproměnil stoper Damien Delaney. Ten v nastaveném čase trefil jen břevno.