Anglie

Southampton - Liverpool 3:2

Po dramatickém thrilleru mohl psát kouč Liverpoolu Klopp na twitter zase

20. března 2016 17:52 - Southampton/Praha

Po pátečním losu čtvrtfinále Evropské ligy, v němž los svedl dohromady Liverpool s Dortmundem, napsal bývalý kouč německého celku a současný trenér Reds Jürgen Klopp na twitter: „Jsme opravdu šťastní. Takové příběhy umí psát jen fotbal.“ Po nedělní ligové konfrontaci se Southamptonem tam mohl podobný vzkaz umístit zase, i když by asi těžko dodával, že je šťastný. Jeho Liverpool totiž vedl po brilantním nástupu už 2:0, a přesto zápas ztratil.

Domácímu trenérovi Ronaldu Koemanovi se o půli povedl mistrný tah. Jeho tým prohrával už dvoubrankovým rozdílem, takže musel udělat v sestavě rošádu. Zvláště, když Reds byli lepším týmem, měli víc šancí, dokonce přidali zásluhou Allena i třetí gól, který ovšem rozhodčí East pro ofsajd neuznal.

Do druhé půle proto vyrukoval senegalský legionář Mané, který se společně s Italem Pellém postaral o dokonalý obrat. Přitom právě třiadvacetiletý Mané mohl dovršit zmar Svatých...

Trenér Klopp měl pravdu, zápas Reds se Southamptonem přinesl vskutku zajímavý příběh...

Hned po přestávce totiž slovenský stoper Škrtel, který krátce předtím nahradil Lovrena, stáhl v šestnáctce za dres právě Pellého a k exekuci pokutového kopu se postavil Mané. Brankář Mignolet však směr jeho střely vystihl a balón vyrazil.

Southamptonem však ani neproměněný pokutový kop neotřásl. Převzal iniciativu, byl lepším mužstvem, připravoval si šance. Mané, Romeu i Pellé jich měli několik, ale Mignolet je zneškodnil.

Po hodině hry však Mané přece jen snížil a kontaktním gólem vrátil Svaté do hry. Velký nápor nakonec přinesl šokující zvrat. Pellé nejprve střelou levačkou z hranice šestnáctky vyrovnal, tři minuty poté využili domácí špatného odkopu gólmana Mignoleta. Pellé se zmocnil míče a Mané dokázal, že se mu proti Liverpoolu mimořádně střelecky daří, neboť skóroval ve všech třech zápasech letošní sezóny, v nichž proti Reds nastoupil.

Liverpool, jemuž chyběli Firmino a Henderson, se sice v pětiminutovém nastavení pokusil zachránit alespoň remízu, ale až na střelu Coutinha vysoko nad se na nic nezmohl. Boj sousedů v tabulce, v němž šlo o body potřebné pro účast v příštím ročníku Evropské ligy, tak nezvládl a jeho série čtyř utkání bez prohry skončila.

Anglická fotbalová liga - 31. kolo:
Southampton - Liverpool 3:2 (64. a 86. Mané, 83. Pellé - 17. Coutinho, 22. Sturridge)