Hokejový semafor pobavil Anglii, přesto se Newcastle s Rafou topí

Londýn

Některé momenty jako by se dostaly do fotbalu z jiných sportů. Když si prohlédnete novou hitparádu nejlepších zákroků brankářů 31. kola anglické Premier League, nejspíš vás napadne, že její vítěz kopíruje hokejové kolegy. Prudká střela z vnitřku šestnáctky, ruka reflexivně zvednutá do klasického semaforu. Jen kožená lapačka Robu Elliotovi chybí.

Fotbalisté Newcastlu se topí. Zachránit je přišel slavný Rafa Benítez, ale ani pod jeho vedením to na záchranu v nejvyšší soutěži moc nevypadá. Domácí duel se Sunderlandem, to byla přímá bitva o bytí a nebytí. A remíza 1:1 nenahrála ani jednomu ze soupeřů.

Newcastle přitom vzhledem k vývoji musí být rád, že získal aspoň bod. Rob Elliot pobavil svým spektakulárním zákrokem Anglii, ještě do přestávky ho ovšem překonal Defoe. Až sedm minut před koncem zachránil remízu Mitrovič.

Pokud jde o další premianty z hitparády, Forster zaperlil nohou, Hennessey a Gomes prodali své centimetry a Schmeichel prokázal reflex a pohotovost.

Jaký zákrok vás v 31. kole Premier League zaujal nejvíce?