Leicester má po páté výhře v řadě titul na dosah, Tottenham si smlsnul na United

Anglický reprezentační útočník Jamie Vardy zařídil dvěma góly další výhru Leicesteru. Lišky ve 33. kole Premier League uspěly na hřišti Sunderlandu 2:0 a znovu se výrazně přiblížily senzačnímu zisku titulu. Druhý Tottenham je druhý o sedm bodů. Kohouti ovládli šlágr kola, když porazili Manchester United 3:0. Zastřílel si i Liverpool, který zvítězil nad Stoke 4:1.

Hrdina zápasu Jamie Vardy se dvěma góly postaral o vítězství Leicesteru nad Sunderlandem.

Černé kočky bojující o setrvání v nejvyšší soutěži v posledních čtyřech zápasech neprohrály, když uhrály čtyři remízy v řadě. A i s vedoucím celkem soutěže dokázaly dlouhou dobu držet krok. Až v 66. minutě parádním pasem za obranu vysunul Drinkwater šutéra Vardyho, který obstřelem na zadní tyč poprvé překonal brankáře Mannoneho.

Domácí mohli vyrovnat osm minut před koncem zápasu. Rodwell se zjevil v ideální střelecké pozici sám před Schmeichelem, ale Angličanovi se nepodařilo zachovat chladnou hlavu a balón napálil nad bránu.

Šanci na minimálně další remízu držel pro Sunderland Mannone. Ten zlikvidoval postupně šance Ulloy, Vardyho i Gnaňana Amarteyho. Ale když už se zdálo, že Leicester popáté za sebou zvítězí výsledkem 1:0, utrhnul se v nastaveném čase do dalšího brejku Vardy a připsal si už 21. gól v soutěži. Na lídra střelecké tabulky Kanea z Tottenhamu ztrácí jediný zásah.

Tottenham vstřelil tři góly během šesti minut

Sedmdesát minut čekali fanoušci Tottenhamu na White Hart Lane na první gól. Po chybě zadáků United se domácí dostali do rychlého brejku, Eriksen vysunul do šance Alliho, který nezaváhal.

A spustil tím smrtící šestiminutovku, která rozhodla o výsledku celého zápasu. Vzápětí si totiž na centr Lamely ze standardní situace naběhl Alderweireld a přesnou hlavičkou navýšil vedení domácích. O poslední gól se postaral Lamela, který se trefil levou nohou přízemní střelou k levé tyči.

Tottenham poprvé po patnácti letech dokázal před domácím publikem porazit Rudé ďábly a na vedoucí Leicester ztrácí znovu sedm bodů.

Po remíze Liverpoolu v Evropské lize s Borussií Dortmund (1:1) se Reds rozstříleli v utkání proti Stoke. Svěřenci Jürgena Kloppa nasázeli Hrnčířům čtyři góly, dvakrát se prosadil po přestávce střídající Origi, a přeskočili právě svého dnešního soupeře na osmém místě tabulky.