Crystal Palace - Watford 2:1Fotbalisté Crystal Palace jsou po Manchesteru United druhými finalisty Anglického poháru

Londýn

Fotbalisté Crystal Palace uspěli v semifinále Anglického poháru a po výhře 2:1 nad Watfordem si podruhé v historii zahrají finále. Jejich soupeřem bude 21. května Manchester United, který v sobotu vyřadil Everton.

Connor Wickham z Crystal Palace se raduje z jednoho z gólů proti Watfordu.

Crystal Palace do semifinále v londýnském Wembley skvěle vstoupil, už v šesté minutě se po rohovém kopu prosadil Yannick Bolasie. Watfordu se podařilo vyrovnat hned na začátku druhého poločasu, kdy se také po rohu trefil Troy Deeney.

Nerozhodný stav ale vydržel jen pět minut, v 61. minutě se o rozhodující gól semifinále postaral Connow Wickham. Vyrovnání měl v nastaveném čase na noze Adlene Guedioura, ale mířil těsně vedle.

Crystal Palace si zahraje teprve druhé finále FA Cupu, v roce 1990 stejně jako letos narazil na Manchester United. Finále se tehdy v případě nerozhodného výsledku opakovalo, po úvodní remíze 3:3 uspěli v druhém zápase United a díky výhře 1:0 získali první trofej pod vedením Alexe Fergusona.