Rubriky:

Anglie

Abramovič naštěstí pro Čecha Ranieriho vyhodil. Bude se muset Rus dívat na jeho mistrovské oslavy?

26. dubna 2016 11:26 - Londýn

Probíhající sezóna anglické Premier League připomíná pohádku, ve které se utlačovaný malý klub bez možnosti velkých investic rozhodne vzdorovat svým protěžovaným bratřím a vyfoukne jim princeznu, o kterou všichni tolik usilují. Tenhle příběh může mít ke všemu ještě hollywoodský happy end s prvky pořádné odplaty. Poslední ligový zápas sezóny totiž Lišky odehrají na Stamford Bridge, kde teoreticky mohou přebírat mistrovský pohár.

 

Profimedia.cz

V Chelsea v minulosti působil současný trenér Leicesteru Claudio Ranieri. V týmu Blues budoval kádr od roku 2000. O tři roky později ale přišel nový vlastník Rus Roman Abramovič, který se o rok později rozhodl bělovlasého Itala vyhodit.

Nestačilo mu, že Chelsea skončila v Premier League druhá za mistrovským Arsenalem. Málo mu byl i postup londýnského celku do semifinále Ligy mistrů, kde nestačil na Monaco. Ale francouzský celek Ligu mistrů v sezóně 2003/04 nevyhrál. Vítězem se překvapivě stalo Porto, které vedl do té doby neznámý trenérský talent José Mourinho.

„Myslím, že odvádím dobrou práci a doufám, že zde budu moci setrvat," říkal Ranieri v roce 2004 ještě před vyhazovem. „Začal jsem zde něco budovat, ale ten dům ještě není hotový. Má jen pevné základy," pokračoval rodák z Říma.

Cudicini zůstane jedničkou, netajil se Ital

Pevné základy ale nestačily. Abramovič se rozhodl pro jeho odchod a na trenérskou lavičku instaloval právě Mourinha. Naštěstí pro Petra Čecha. Nadějný český brankář tehdy v lednu podepsal s Blues novou smlouvu a v Chelsea se hlásil po konci sezóny. Ranieri se přitom nechal slyšet, že brankářskou jedničkou týmu zůstane Carlo Cudicini...

„V Anglii se mi pracovalo velmi dobře. Miluji zdejší zápal pro hru a atmosféru," prohlásil Ranieri s tím, že by se za La Manche jednou rád vrátil. Tentokrát do klubu, který mu umožní postavit dům celý. A takový našel právě v Leicesteru.

Nyní, o dvanáct let později, se Ranieri na stadión Chelsea vrátí. Leicester na Stamford Bridge odehraje vůbec poslední ligový zápas této sezóny a s velkou pravděpodobností právě zde budou Lišky přebírat pohár pro vítěze Premier League.

Vždyť k jistotě podceňovaným chlapcům z Leicesteru stačí ve zbývajících třech kolech jediná výhra...

Zrušit


Časová osa: Anglie

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..