Burnley - QPR 1:0Fotbalisté Burnley si zajistili okamžitý návrat do Premier League. Skaláka střídali

Londýn

Fotbalisté Burnley se po roční pauze vracejí do anglické Premier League. Postup do nejvyšší soutěže si zajistili dnešní domácí výhrou 1:0 nad Queens Park Rangers. Třetí Brighton v odpoledním zápase uhrál s Derby County jen remízu 1:1 a kolo před koncem tak už vedoucí Burnley nemůže o návrat mezi elitu přijít.

Burnley má nyní na kontě 90 bodů, o dva víc než Middlesbrough a Brighton. Oba kluby se o druhé místo zajišťující přímý postup do Premier League utkají o víkendu v přímém souboji. Middlesbrough má lepší rozdíl skóre, takže k postupu mu bude stačit i remíza.

V dnešním utkání Brighton - Derby (1:1) byl Jiří Skalák střídán v 67. minutě, Brighton vyrovnal až v 94. minutě zásluhou Wilsona.

Týmy na třetím až šestém místě čeká účast v baráži. Postup do Premier League má pro kluby pro příští sezónu hodnotu minimálně 100 milionů liber (3,4 miliardy korun).

Anglická druhá liga - 45. kolo:
Brighton - Derby 1:1 (domácí Skalák byl střídán v 67. minutě, Brighton vyrovnal v 94. minutě zásluhou Wilsona)
Burnley - QPR 1:0