Vydra poprvé skóroval za Derby, jeho tým ale prohrál

Londýn

Český fotbalový reprezentant Matěj Vydra vstřelil první gól v dresu Derby County. Jeho tým v druhé anglické lize ale prohrál 1:2 s Blackburnem. Z krajánků se dařilo také Jiřímu Skalákovi, který asistoval u druhého gólu Brightonu při výhře 2:0 nad Barnsley.

Útočník Matěj Vydra v dresu české reprezentace.

Ve svém čtvrtém zápase po přestupu z Watfordu oslavil Vydra premiérovou trefu, když v 69. minutě zužitkoval pas od Anyi, s nímž se potkal v předchozím působišti. Hosté ale rychle zareagovali. O minutu později srovnal Emnes, jenž v Blackburnu hostuje z prvoligové Swansea, a o chvíli později dokonal obrat Graham. Derby se po devátém kole nachází na sestupové 22. pozici s pouhými šesti body na kontě.

Brighton je na opačném pólu tabulky. Se 17 body se drží na třetím místě, k čemuž přispěly i sobotní dvě Murrayho branky do sítě Barnsley.