Zásobovač Skalák rozbaluje své zbraně. V Anglii se mi něco takového ještě nepovedlo, říká

neu, vapSport.cz

Povedl se mu parádní kousek. Reprezentační záložník Jiří Skalák naplno rozbalil v Anglii svůj zbraňový arsenál a blýskl se hattrickem. Sice ne gólovým, ale i tři asistence v jednom zápase jsou mimořádným počinem. „Co si vzpomínám, stejná věc se mi povedla dvakrát v české lize, v Anglii je to úplně poprvé. Fakt si toho moc vážím, jsem šťastný,“ komentoval český fotbalista pro server The Argus svoji bilanci v duelu druhé anglické ligy proti Norwichi. Jeho Brighton deklasoval soupeře 5:0.

Jiří Skalák během utkání kvalifikace s Ázerbájdžánem. Ilustrační snímek.

Čtyřiadvacetiletý středopolař se ukazuje jako mistr asistencí. V sezóně Championship má na kontě už pět gólových přihrávek, společně s další třemi fotbalisty v této „disciplíně" vládne statistikám. Z vedoucího kvarteta ale zvládl takhle zásobovat své spoluhráče za nejmenší časový úsek (940 minut).

Nejlepší asistenti Championship
Skalák (Brighton)
Shelvey
a Ritchie (oba Newcastle)
Gallagher (Preston)

„Nejdůležitější je, že pomáhám týmu, který je úspěšný. Cítíme, že jsme silní, věříme, že dáme góly každému soupeři," těší Skaláka, který má skvělou aktuální nahrávací formu.

S asistencí z předchozího utkání s Wiganem (1:0) tak připojil výrazný podpis pod čtyři z posledních šesti gólů týmu. Na poslední tři zvládl zdárně nahrát v rozpětí 24 minut ve druhé půli. Dvě přihrávky přišly ze hry, jedna z rohu.

V minulé sezóně po přestupu z Mladé Boleslavi zvládl od zimy šest asistencí a dva góly. Zásah mu v novém ročníku ještě chybí.

Brighton se po slabším úvodu této sezóny rozjel, bodoval podeváté po sobě. Po patnácti kolech figuruje na druhé pozici, na vedoucí Newcastle ztrácí pouhé tři body. V příštím kole hraje v Bristolu.