Stoke - Swansea 3:1Bony našel ztracenou mušku! Dvěma góly pomohl skolit svůj bývalý klub

Londýn

Dlouhých 23 zápasů čekal na gól, naposledy v Premier League skóroval loni v prosinci ještě v dresu Manchesteru City. V pondělí byl ale Wilfried Bony ústřední postavou fotbalistů Stoke City při jejich výhře 3:1 v utkání 10. ligového kola proti Swansea. Bývalý sparťanský útočník vstřelil svému bývalému klubu dvě branky a tým Stoke se po třetím vítězství za sebou v tabulce posunul na 12. místo.

Wilfried Bony ze Stoke City střílí gól v ligovém utkání proti Swansea.

Bony otevřel skóre už ve třetí minutě, ale předposlední celek tabulky rychle vyrovnal. Krátce po začátku druhé půle rozhodl Mawsonův vlastní gól, pak se reprezentant Pobřeží slonoviny trefil do sítě svého někdejšího klubu podruhé a upravil výsledek na konečných 3:1. Na obě branky Bonymu přihrál další bývalý hráč Swansea Joe Allen.

Stoke navíc v prvním poločase třikrát nastřelilo tyč. Swansea z deseti ligových zápasů vyhrála jen ten první, pak už přidala jen dvě remízy.