Rubriky:

Anglie

Sudí neodolal královským odměnám. Místo v Premier League bude pískat v Saúdské Arábii

16. února 2017 16:20 - Londýn

Za penězi už neodcházejí jenom fotbaisté, vábení lukrativního výdělku už neodolají ani muži s píšťalkou. Jeden z nejrespektovanějších fotbalových rozhodčích Mark Clattenburg proto již nebude pískat anglickou Premier League, neboť přijal nabídku ze Saúdské Arábie. Informuje o tom vedení anglických profesionálních rozhodčích.

 

Paul Childs, Reuters

Jednačtyřicetiletý Clattenburg v loňském roce pískal finále Ligy mistrů i evropského šampionátu. Dostalo se mu tak nejvyšších uznání, jakých mohl dosáhnout. V prosinci připustil, že by zvažoval případnou nabídku na působení v čínské superlize.

"Aktuálně nemám na stole žádnou nabídku, ale pokud přijde, budu ji zvažovat. Momentálně jsem pod smlouvou v Premier League, kde pískám dvanáct nádherných let. Musím ale myslet na svou budoucnost," řekl tehdy.

Nakonec ho zlákalo vedení fotbalu v Saúdské Arábii. Zda jde o roli rozhodčího či funkcionáře, zatím není známo. Podle médií by měl nahradit krajana Howarda Webba, který v Saúdské Arábii dělá šéfa sudích. Očekává se, že posledním zápasem Premier League byl pro Clattenburga víkendový duel Arsenalu s Hullem (2:0).

Clattenburg pískal v anglickém fotbale od 25 let. Do Premier League byl nasazován od roku 2004.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Anglie

Filtr článků - Anglie


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..