Fanoušek Kladivářů si to šel se střelcem gólu Hazardem vyřídit na hřiště

7. března 2017 18:23 - Londýn/Praha

Memento měli už z podzimu, kdy se na tribunách londýnského Olympijského stadiónu strhla hromadná bitka mezi fanoušky West Hamu a Chelsea. A to šlo „jen“ o osmifinále Ligového poháru, které Kladiváři vyhráli. Proto před pondělním epilogem 27. kola Premier League panovala přísná bezpečnostní opatření, neboť panovaly obavy, že se říjnové řádění bude opakovat a vzduchem budou zase létat vytrhané sedačky a dojde k rvačkám, při nichž bude muset zasahovat policie.

 

Tony O'brien, Reuters

Nic podobného se naštěstí neopakovalo, protože snaha fanoušků West Hamu prodrat se ke kotli příznivců Blues byla eliminována hned v zárodku. I proto, že na stadiónu je teď mezi táborem hostů a ostatními diváky desetimetrová sterilní zóna bránící bezprostřednímu kontaktu.

K jednomu excesu však přesto v pondělí došlo. Když totiž ve 25. minutě vstřelil Hazard vedoucí branku hostů, přeskočil jeden z domácích příznivců reklamní panely, vběhl na trávník a chystal se Hazardovi trefu vytmavit.

Pořadatelé ovšem zareagovali okamžitě, i když dva měli co dělat, aby holohlavého fanouška domácího týmu zpacifikovali. Chybělo pár kroků a už by se na Hazarda sápal.

„Olympijský stadion je z hlediska bezpečnosti tím nejhorším stadiónem," připomnělo policejní hlášení, které na problémy upozorňuje opakovaně.

West Ham přitom dělá, co může. Pořadatelé dohlížející dole u hřiště na pořádek dostali miniaturní kamery, jimiž monitorují dění v ochozech a identifikují výtržníky, nad zadrženými provinilci jsou okamžitě vynášeny tresty. Už 97 jich má v této sezóně zakázán přístup na Olympijský stadión, pondělní výtržník se k nim docela určitě přiřadí.

Fanoušci West Hamu patři k nejagresivnějším v Premier League a na Olympijském stadiónu, kam se po 112 letech museli přestěhovat ze svého chrámu v Upton Parku, to potvrzují. K výtržnostem evokujícím neblahá sedmdesátá léta došlo nejen v pohárovém střetnutí s Chelsea, ale i v ligových zápasech s Warfordem, Bournemouthem či Middlesbrough.

zp, Sport.cz

Časová osa: Anglie

Filtr článků - Anglie


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..

Patička stránky: