Živě

Za napadení fotbalisty Sterlinga dostal muž 16 týdnů vězení

20. prosince 2017 16:14 - Manchester

Za napadení a rasovou urážku anglického fotbalisty tmavé pleti Raheema Sterlinga půjde devětadvacetiletý výtržník Karl Anderson na 16 týdnů do vězení. Anderson reprezentačního křídelníka napadl v sobotu během příjezdu do tréninkového centra Manchesteru City, kdy Sterlinga nakopl a počastoval rasistickými urážkami.

 

Jason Cairnduff, Reuters

Manchesterská policie případ vyhodnotila jako trestný čin z nenávisti. Anderson, jenž se v minulosti dopustil desítek přestupků, byl dnes shledán vinným. Při vyhlášení rozsudku se usmíval.

"Nečekal jsem, že takovéhle chování je v této zemi v současnosti vůbec možné," vyjádřil se k útoku třiadvacetiletý Sterling, který v sobotu dvěma góly přispěl k vítězství City 4:1 nad Tottenhamem a prodloužení vítězné série vedoucího klubu Premier League už na 16 zápasů.

ČTK

Časová osa: Anglie

Filtr článků - Anglie


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..