Rubriky:

Anglie

Živě

Manchester City prodloužil Edersonovi smlouvu do roku 2025

14. května 2018 11:48 - Manchester

Brazilský fotbalový brankář Ederson prodloužil smlouvu s Manchesterem City o další dva roky a v kádru aktuálního anglického mistra může být až do roku 2025. Vedení klubu ho odměnilo za to, že pomohl týmu k zisku titulu.

 

John Sibley, Reuters

Čtyřiadvacetiletý Ederson přišel loni v létě z Benficy Lisabon za zhruba miliardu korun jako druhý nejdražší brankář historie. Tehdy podepsal smlouvu na šest let, kterou nyní prodloužil.

Na zisku titulu se podílel spolehlivými výkony, ve 36 zápasech inkasoval 26 branek, nejméně z celé ligy. Vychytal 17 čistých kont. Navíc pomohl i dobrou rozehrávkou, což byl hlavní důvod, proč si ho trenér Josep Guardiola vybral.

"Hned v první sezoně ukázal, že má všechno potřebné k tomu, aby byl jedním z nejlepších brankářů na světě," prohlásil sportovní ředitel City Txiki Begiristain. "Prodloužení smlouvy svědčí o tom, že klub je se mnou spokojený a že mi věří," řekl Ederson, který by měl za měsíc reprezentovat Brazílii na mistrovství světa.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Anglie

Filtr článků - Anglie


MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji probíhá od 10. do 26. května 2019. Pořadatelem je Slovensko, jehož národní tým začíná ve skupině A v Košicích. Český tým ve skupině B odehraje první zápas v Bratislavě, kde se právě 26. května odehraje i finále.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..