Reprezentace

Bída proti Rusku: Sedm Čechů za pět!

10. září 2018 20:07 - Rostov na Donu

Náprava za bídný čtvrteční výkon a prohru s Ukrajinou v Lize národů? Ani náhodou. Češi v pondělní přípravě v Rusku zahráli ještě hůř. Průměrnou trojku si vysloužil jedině brankář Koubek, který za góly nemohl. Hned sedm hráčů bylo ohodnoceno pětkou. Známkuje se jako ve škole, nejlepší jednička, nejhorší pětka.

Sergey Pivovarov, ČTK/AP

Jan Sýkora, Michael Krmenčík a Michal Trávník nehodnoceni, na hřišti strávili méně než 30 minut.

Tomáš Koubek

1. Tomáš Koubek

Hodnocení redakce: 3

Nestihl se ani pořádně rozkoukat a dvakrát vyndaval míč ze sítě. Pokaždé na něj postupoval ruský hráč zcela sám, při prvním gólu dokonce protihráči dva. Potřetí inkasoval z penalty. Nemohl ani za čtvrtý a pátý gól.

Vladimír Coufal

2. Vladimír Coufal

Hodnocení redakce: 5

Dopředu jedno velké nic. Tedy jako většina jeho spoluhráčů. Po přestávce, kdy už Rusové zvolili udržovací mód, vyprodukoval slaboučký volej.

Radim Řezník

3. Radim Řezník

Reprezentační dres oblékl po čtyřech letech. Bylo patrné, že stopera v Plzni hraje výjimečně. S Kalasem si nevyhověli, při druhém gólu Rusů se nechal přetlačit. Asistoval u gólu Součka.

Tomáš Kalas

4. Tomáš Kalas

Ve čtvrtek s ním cvičili hbití, techničtí Ukrajinci, v pondělí byl stejně nejistý. S parťákem na stoperu Řezníkem si vůbec nevyhověli. O poločase ho kouč Jarolím stáhl z trávníku.

Jan Bořil

5. Jan Bořil

Při první inkasované brance Rusů mu pláchl Ionov. Za pár minut nechal za zády Zabolotného, v šestnáctce ho fauloval, Rusové z penalty upravili na 3:0.

Tomáš Souček

6. Tomáš Souček

Hodnocení redakce: 4

Běhal většinou bez míče. Když měl čas a klid, dokázal poslat přesný dlouhý pas. Po přestávce snížil do prázdné branky na 1:3. Jinak zapadl do české mizérie.

Jakub Jankto

7. Jakub Jankto

Hodinu takřka neviditelný. Poté si sběhl na centr Zmrhala, hlavou přehazoval brankáře, bohužel orazítkoval břevno. Následně zazdil nadějné přečíslení, poté předvedl hezký volej.

Josef Hušbauer

8. Josef Hušbauer

Stejně jako proti Ukrajině i v Rostovu nic nevymyslel. Znovu se ukázalo, že na mezinárodní scéně má problém s rychlostí.

Tomáš Hořava

9. Tomáš Hořava

Nic zásadního nepokazil, na druhou stranu ničím neupoutal. Po rohovém kopu se k němu dostal míč na zadní tyč, zakončil ovšem nepřesně.

Jaromír Zmrhal

10. Jaromír Zmrhal

V katastrofálním prvním poločase byl jediný, kdo přešel přes hráče. Dvakrát odcentroval. Po přestávce hezky uvolnil do šance Jankta. Při rohu neuhlídal střelce čtvrté branky.

Stanislav Tecl

11. Stanislav Tecl

Měl podobný osud jako proti Ukrajině Krmenčík. Aby se mohl prosadit v koncovce, musel by se český tým dostat k soupeřově brance. Což se při jeho pobytu na hřišti prakticky nestalo.

Jakub Brabec

12. Jakub Brabec

Nastoupil od druhého poločasu, který už ze strany domácích neměl takové tempo. Při páté trefě Rusů nebyl ve svém prostoru.

Jak byste ohodnotili české fotbalisty v přípravném utkání v Rusku? Známkování je jako ve škole (1 nejlepší - 5 nejhorší).