Rubriky:

Reprezentace

Členové Jarolímova ansámblu už dostali ze Strahova výpovědi, Šilhavého inaugurace otázkou dnů

14. září 2018 13:39 - Praha

Takže i papírově už se Jarolímova éra u české fotbalové reprezentace pomalu uzavírá. Teď už bývalý kouč národního týmu akceptoval kompromisní dohodu s asociačním vedením a přistoupil na poloviční odstupné, členům jeho realizačního týmu odešla ze Strahova písemná výpověď. „Dnes jsem ji dostal. Podle Zákoníku práce, tedy s tříměsíční výpovědní lhůtou,“ potvrdil jeden z mužů Jarolímova ansámblu, který skončil pochopitelně s trenérem.

 

FAČR

Členové Jarolímova realizačního týmu totiž uzavírali s Fotbalovou asociací pracovní smlouvu na dobu určitou ohraničenou příslušným kvalifikačním obdobím. Z ní pak plynou nároky na odstupné dané výší sjednaného platu a stanovené Zákoníkem práce.

A protože v písemné výpovědi je podle litery zákona stanovena u asistentů trenéra tříměsíční výpovědní lhůta a u většiny členů realizačního týmu dvouměsíční, je i výše odstupného násobkem tří, resp. dvou platů.

V případě trenéra byla dohoda  kompromisem z rozumu. Jarolím totiž nakonec souhlasil s polovičním odstupným než jaké by mu podle smlouvy náleželo, tedy sumou dva milióny korun.

Zatímco Jarolímova éra se tak i papírově uzavírá, inaugurace nového trenéra je otázkou nejbližších dnů. Začátkem příštího týdne by měl být do funkce uveden Jaroslav Šilhavý.

„Opravdu jsme blízko dohodě. Abychom ji mohli definitivně potvrdit, zbývá domluvit se některých formalitách, o nichž budeme jednat ještě dnes odpoledne a nejspíš i v průběhu víkendu," potvrdil při losovaní MOL Cupu první muž českého fotbalu Martin Malík.

Galásek nabídku na asistenta přijal

„Některé drobnosti bude třeba ještě precizovat, abychom v pondělí či nejpozději v úterý mohli oznámit, že česká reprezentace má nového kouče," ujistil předseda FAČR, že inaugurace Šilhavého je otázkou nejbližších dnů.

Jedním z oněch detailů je složení Šilhavého realizačního týmu. V něm si nový kouč reprezentace představuje svého letitého asistenta Jiřího Chytrého a třeba také bývalého reprezentanta Tomáše Galáska.

„Zajímá mě to. Nabídku jsem skutečně dostal, přijímám ji a těším se na spolupráci s Jardou," potvrdil v pátek později odpoledne Galásek.

Karel Poborský zastřešující projekt regionálních akademií nabízenou funkci odmítl. „Respektuji jeho rozhodnutí, dokonce se domnívám, že jeho vnímání situace a toho, co je potřeba udělat v rámci mládeže a jejího následného zapracovávání do A-týmu, je správná vize."

Podle Malíka se reprezentace může minimálně do konce Ligy národů obejít bez manažera, tedy funkce, kterou v Jarolímově éře zastával Jaromír Šeterle.

„V realizačním týmu nejde o klíčovou funkci, navíc počítáme, že ho zeštíhlíme. Už proto, že můžeme využít služeb našeho oddělení logistiky i další členy realizačního týmu," je přesvědčen šéf českého fotbalu.

zp, ČTK, Sport.cz

Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace