Rubriky:

Reprezentace

Koller: Neřekl jsem, že po mistrovství Evropy končím

7. února 2007 23:01 - BRUSEL

Podle belgických novinářů prohlásil Jan Koller před zápasem české fotbalové reprezentace v Bruselu, že po mistrovství Evropy v roce 2008 skončí s fotbalem. Třiatřicetiletý útočník však po zápase, který Češi vyhráli 2:0, v rozhovoru pro deník Právo podobné úvahy vyvrátil.

 

PRÁVO/Michaela Říhová

Vzpomněl jste si, že jste v roce 1999 v Bruselu poprvé oblékl reprezentační dres a dal svoji první brankul za národní mužstvo?

Měl jsem to v hlavě, když jsme přijížděli na stadión. Bylo to také v únoru. Dnes byl terén špatný, ale tenkrát byl ještě horší, hrálo se na sněhu. Tou trefou jsme tenkrát vyhráli 1:0, tentokrát jsme dali Belgičanům góly dva. Tehdy to pro mne byl parádní vstup do reprezentace, v pátek to bude na den přesně sedm let.

Můžete přiblížit středeční gól, který už měl pořadové číslo 48?

Obránce mě držel. Ale obtočil jsem se kolem něj a nastavil levou nohu. Byl to trochu šťastný gól, protože mě balón trefil a teč skončila v bráně.

Belgický tisk citoval vaše slova, že po mistrovství Evropy 2008 skončíte s fotbalem...

To nevím. Neřekl jsem, že po mistrovství Evropy končím. Říkal jsem, že nevím, jak na tom budu zdravotně, nijak jsem to nerozebíral. Určitě jsem něco takového neřekl kategoricky. Taková prohlášení neříkám.

Co pro vás znamená belgická etapa ve vaší kariéře?

Hrozně moc a rád na ni vzpomínám, protože jsem tu prožil nádherná léta a fotbalově jsem šel obrovsky nahoru. Rád se sem vracím, na Belgii nikdy nezapomenu.

Reprezentaci čeká rozhodující kvalifikační rok, co z tohoto pohledu znamená středeční vítězství?

Trenér si zkusil pár nových hráčů, dobře se uvedli Daniel Pudil i Marek Matějovský. Oprášili jsme si některé akce. Hlavně se zlepšila naše obranná fáze celého mužstva, takže jsme hráli vzadu na nulu. Musím ale pochválit Petra Čecha, který musel dvakrát zasáhnout. Cenné je, že po vážném zranění je ve výborné formě. Na tom těžkém terénu to bylo z naší strany docela dobré utkání. Určitě to zdravě zvedne před kvalifikačním duelem s Německem naše sebevědomí.

Po novém roce střílíte góly jako na běžícím pásu, pomůže ten středeční i vám osobně?

Určitě ano, pro mne je důležité být zdravý a cítit, že mám i fyzickou kondici. Hlavně si přeji, abych byl letos zdravý a vzestup formy pokračoval i nadále. Rád bych ji zúročil v reprezentaci a samozřejmě i v Monaku.

Karel Felt (Brusel), Právo

Zrušit


Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace