Už žádné vtípky o popelníku! Zelenka na omluvu postavil vlastní stadion. Jak se vám líbí?

6. dubna 2019 07:33 - Beroun

Nejspíš už nikdy žádný vtípek o popelníku z pusy nevypustí. Postavil se k trapasu čelem a omluvu si poctivě odpracoval. Fotbalový expert Luděk Zelenka označil v přímém přenosu České televize maketu stadionu slavného finále MS 1962 za popelník a vzbudil nevoli diváků. Společnost vyrábějící modely ho pozvala do firmy a nechala ho stánek v Santiago de Chile vlastnoručně vyrobit. Na reportáž se můžete podívat v přiloženém videu.

Fotbalisté Brazílie po dlouhých 63 letech zavítali do Prahy a studio České televize v Edenu ozdobil také model stadionu v Santiago de Chile, kde se hrálo finále MS 1962.

„Já myslel, že je to popelník," zavtipkoval dobře naladěný expert Luděk Zelenka.

Luděk Zelenka v pilné hodinářské práci...

Tarespa

Se zlou se však potázal, na sociálních sítích se dočkal velké kritiky.

Trapas se nakonec v dobré obrátil. Bývalý ligový hráč přijal pozvání společnosti Tarespa v Berouně, kde se modely fotbalových stadionů vyrábí. Sám si pak vyzkoušel jednotlivé kroky potřebné ke kompletaci modelu Estadio Nacional de Chile, od lepení vlajek, přípravu hřiště až po vysypání kamínků představujících fanoušky.

Výtěžek půjde na charitativní účely

„Myslel jsem si, že půjde o srandičku, kterou zvládnu levou zadní. Jelikož jsem však nikdy nebyl příliš manuálně zručný, tak to docela bolelo," usmívá se Zelenka, který na jemnou práci vyfasoval i firemní zástěru.

Jak se vám líbí? Výsledné dílko Luďka Zelenky...

Tarespa

Jeho výrobek teď bude v spolupráci s fotbalovou reprezentací vydražen a výtěžek půjde na konto Nadačního fondu Kapka naděje.

„Jsme rádi, že se pan Zelenka k vtipu ve studiu při utkání s Brazílií postavil čelem a vyzkoušel si, že za každým naším modelem jsou hodiny poctivé ruční práce," poukazuje marketingový ředitel firmy Michal Špaček.

dos, Sport.cz

Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.