Reprezentace

Kováč zažil proti Kypru zápas plný premiér

29. března 2007 10:40

Obránce ruského Spartaku Moskva Radoslav Kováč zažil v kvalifikačním zápase proti Kypru hned několik premiér své fotbalové kariéry. Utkání sice nejprve sledoval z lavičky náhradníku, do hry musel naskočit ale již ve třinácté minutě za zraněného Grygeru. Svým prvním reprezentačním gólem zajistil mužstvu vítězství. Nepamatuje si také, že by kdy na trávníku strávil pouhých čtrnáct minut a poté zraněný odkulhal do kabiny.

Vstřelil jste svou první reprezentační branku, hlasatel ale za střelce označil Jana Kollera...

Naskočil jsem si po dobře rozehraném rohu na hlavičku a neviděl jsem, zda to Honza Koller tečoval, nebo ne. Tvrdil mi, že se balónu nedotkl. Není ale důležité, kdo dal gól, podstatné je vítězství.

Na trávníku jste strávil sotva čtvrthodinku, než jste musel střídat. Jak vypadá vaše zranění?

Vypadá to bohužel špatně. Křuplo mi v zadním svalu, který mne pobolíval již na začátku reprezentačního srazu. Po pár dnech klidu jsem již normálně trénoval, teď jsem si zranění zřejmě obnovil a vypadá to na delší pauzu.

Nejsou vaše zdravotní komplikace důsledkem špatného rozcvičení?

Může to být také tím. Před zápasem jsem se zahřál, ale na htrávník jsem šel chvíli po začátku, kdy už jsem byl trochu studený. Musel jsem jít na hřiště rychle, nebyl bohužel čas se ještě rozhýbat.

Stalo se vám někdy, že jste musel jako střídají hráč takhle brzy na hřiště?

Nevzpomínám si, ale určitě se mi nastalo, abych pak na hřišti strávil jen něco málo přes deset minut.

Zápas jste stačil za tak krátký pobyt na ploše rozhodnout...

Je to určitě pozitivní, ale lepší by bylo, kdybychom vyhráli 3:0 a já mohl svůj gól vyměnit za to, abych byl zdravý. Jsem každopádně rád, že moje branka přinesla tři body.

Co vám řekli spoluhráči po utkání?

Máš to za deset. Tedy deset tisíc zápisné za první reprezentační trefu.

Jak jste prožíval zbytek zápasu?

Trpěli jsme se Zdeňkem Grygerou v šatně. Bylo to po tom všem pro nás těžké, jsem rád, že se nám nakonec podařilo vyhrát.

Trenér Brückner před zápasem avizoval změny v sestavě, čekal jste, že budete v základní jedenáctce?

Abych byl upřímný, čekal jsem, že nastoupím od začátku. Pan Brückner se rozhodl takto a já s tím nic nenadělám.