Rubriky:

Reprezentace

Za Kypr si odnesli nejlepší známky Čech a Kováč

29. března 2007 09:32 - PRAHA

Středeční utrápené vítězství nad Kyprem se odrazilo i na pozápasovém hodnocení českých fotbalistů. Nejlepší známku si za svůj výkon odnesli jen brankář Petr Čech a střelec jediného gólu, obránce Radoslav Kováč. Zbytek týmu až na výjimky spadl do horšího průměru.

Dvojku si vysloužili oba útočníci, Milan Baroš i Jan Koller. Záložníci nijak neoslnili, a tak je jejich hodnocení ryze průměrné, nejhůř dopadl jan Polák, který dostal čtyřku. Lichotivé nebylo opět hodnocení obranné řady, čestnou výjimkou byl Marek Jankulovski, který za svou poctivou snahu dostal dvojku.

HODNOCENÍ ČESKÝCH REPREZENTANTŮ PODLE PRÁVA
PETR ČECH 1
Jedinou zdánlivě nebezpečnou střelu po kiksu Rozehnala v druhé půli lapil, další rýsující se akci Kypru po nadějném centru zmařil, stejně jako všechny vysoké míče.
TOMÁŠ UJFALUŠI 4
Výpady po pravé straně se nekonaly. V defenzivě do přestávky jistý, pak zcela propadl. Spolupráce s Jiránkem nefungovala. Ještě nebyl ve své kůži po oslavě narozenin...
DAVID ROZEHNAL 4
Pokračoval v bídném výkonu z duelu s Němci. Hodně nepřesný v rozehrávce, váhavý při hlavičkových soubojích, utápěl se v dlouhých nákopech.
MARTIN JIRÁNEK 4
Vstoupil dobrým přerušením soupeřovy akce, ale pak to bylo zoufalství. Po přestávce chyboval, byl nejistý, ve spolupráci s Ujfalušim hořel.
MAREK JANKULOVSKI 2
S Kollerem nejlepší z Čechů v poli. Výpady po levé straně drolil kyperskou defenzivu. První poločas odjezdil, blýskl se parádním přímým kopem. Po obrátce připravil tutovku Barošovi.
DAVID JAROLÍM 3
Pár slibných akcí založil, ale neoslnil. Po obrátce v defenzivě chyboval. Navíc po čtvrthodině trestuhodně zmařil tutovku po akci Baroše.
TOMÁŠ GALÁSEK 3
Proti souboji s Německem se zvednul. V defenzivní práci byl uspokojivý, několik nebezpečně se rýsujících akcí Kypru zastavil. Směrem kupředu však žalostný.
TOMÁŠ ROSICKÝ 3
Po jeho rohu padl veledůležitý gól, ale sám se do hry nedostal. Po přestávce se blýskl sólovým průnikem, zakončení mu nevyšlo. Byl to jen stín dirigenta, neměl jiskru.
JAN POLÁK 4
Rozehrávku kazil, v rozbíjení akcí propadal a dokonce šanci vybízející k vyrovnání založil špatným odkopem. Byl prostě mimo.
MILAN BAROŠ 2
Naběhal kilometry, bojoval. Do přestávky promarnil dvě vyložené šance, po obrátce další. Borec jeho formátu musí alespoň jednu využít.
JAN KOLLER 2
Byl u prvního gólu, brankáři znesnadňoval pozici po Kováčově hlavičce. Těsně před poločasem jako jeden z mála pořádně vystřelil.
RADOSLAV KOVÁČ 1
Šťístko českého týmu. Vystřídal Grygeru, ale kvůli zranění po třinácti minutách rovněž odstoupil. Přesto po jeho hlavičce padl vítězný gól.
ZDENĚK GRYGERA a JAROSLAV PLAŠIL
nehodnoceni, hráli krátce.
Hráči jsou hodnoceni podle školní stupnice 1 až 5.

Zrušit