Rubriky:

Reprezentace

Výkonný výbor ČMFS o Brücknerovi nejednal, Kubíček nebyl vpuštěn

25. dubna 2007 16:57 - KARLOVY VARY

Výkonný výbor Českomoravského fotbalového svazu na středečním zasedání v Karlových Varech nejednal o odvolání trenéra Karla Brücknera od reprezentace. Uvedl to svazový místopředseda Vlastimil Košťál, který nadále zůstává manažerem národního mužstva. Svaz podle něj nicméně připravuje změnu v realizačním týmu.

 

Sport.cz

Už pro červnové utkání ve Walesu by se jeho členem měl stát bývalý reprezentant, který se stane v budoucnu vedoucím mužstva. Jméno kandidáta svaz zatím tají. Košťál ve středu alespoň uvedl, že nepůjde o Pavla Kuku, jak v minulých dnech spekulovala média.

Nyní se v zákulisí mluví spíše o Václavu Němečkovi a dalších hráčích stejné generace, která před jedenácti lety vybojovala stříbro na mistrovství Evropy. Ve Walesu by zatím ještě jeho role nebyla tak významná, protože by měl práci technického vedoucího Jaroslava Dudla přebírat postupně. "Na tu práci se každý musí nejprve připravit, přináší to spoustu organizačních záležitostí," vysvětlil Košťál, podle kterého se bude Dudl v budoucnu o to intenzivněji věnovat své práci šéfa mezinárodního úseku ČMFS.

Podle Košťála nebylo odvolání Brücknera na pořadu dne ani po nevydařeném posledním kvalifikačním bloku se zápasy s Německem a Kyprem. "Trenér předložil mým prostřednictvím písemnou analýzu, s níž se všichni seznámili, ovšem debata o odvolání nebyla na programu. Za třicet vteřin se vyřešil i populistický návrh (člena výkonného výboru) pana Kučery o mém odvolání," uvedl Košťál na tiskové konferenci.

Analýza s sebou přinesla podle Košťála i tři konkrétní závěry. Jedním z nich je například změna hotelu poté, co v dosavadním útočišti hotelu Praha došlo k medializovanému porušení večerky a životosprávy ze strany hráčů. Při nejbližším srazu před zápasem proti Walesu tým bude bydlet tři dny v jabloneckém komplexu Břízky, do budoucna volba zřejmě padne na hotel Crown Plaza, který se nachází v areálu Strahovského kláštera. "Není ještě nic definitivní, ale je to horký favorit," uvedl Košťál.

Realizační tým se již připravuje na Wales 

Kritice bylo podrobeno také prostředí, v jakém se hrál druhý zápas v Liberci. "Zatímco na Spartě měnili kvůli reprezentaci trávník, v Liberci byl hrbolatý povrch, navíc jsme se tam nedočkali domácího prostředí," uvedl Košťál a naznačil, že hodnocení bude hrát v budoucnu důležitou roli při výběru konání reprezentačních utkání.

Brückner v analýze také naznačil, že chystá v budoucnu další změny ve výběru hráčů, především pak v defenzivě. "Velké změny nelze očekávat na Wales, ale další adepti se dočkají v srpnu v přípravném duelu s Polskem. Do hry se znovu vrátí například Sivok a Zápotočný," vyřkl manažer konkrétní jména.

Realizační tým se podle něj už nyní usilovně chystá na červnový duel ve Walesu, který může být pro kvalifikaci ME klíčový. Trenér Brückner má především obavy z toho, jak se budou hráči připravovat poté, co jim skončí v polovině května ligové soutěže. "Intenzivně o tom s hráči jednáme, naši zástupci je osobně navštíví," uvedl Košťál. Vedle Brücknera se vydají za legionáři také Dudl, asistent Petr Rada, pozorovatel Miroslav Jirkal a mluvčí týmu Lukáš Tuček.

Kubíček nebyl na jednání opět vpuštěn

Místopředseda fotbalového svazu Jiří Kubíček se opět nemohl jednání výkonného výboru zúčastnít, protože na něj nebyl vůbec vpuštěn. Šéfové fotbalového svazu proti němu totiž uplatnili trest zákazu výkonu funkce, který vyprší až za rok. Kubíček s rozhodnutím ale nesouhlasí s odkazem na nedávný výrok svazové odvolací komise (ORK), která trest zrušila. Proti sobě teď stojí dva právní výklady: podle svazu totiž ORK neměla právo měnit rozhodnutí svých předchůdců, kteří trest potvrdili.

Šéfové svazu se ve středu vydali jednat do Karlových Varů, kam je pozval zdejší Krajský fotbalový svaz. Kubíček se do hotelu Imperial nakonec vůbec nedostal. "U vchodu do jednací místnosti jsem byl obeznámen ochrankou hotelu, že z rozhodnutí vedení ČMFS a objednatele akce nemohu být vpuštěn do místnosti a nebyl jsem ani uveden v prezenční listině u vchodu do sálu. I přesto, že předseda ORK Lněnička předložil kontrolní zjištění v této věci výkonnému výboru, nebylo mi umožněno se jednání zúčastnit," uvedl Kubíček prohlášení, které rozeslal do médií.

Ondřej Lněnička na jednání byl a své zjištění členům výboru zopakoval osobně. "Podle našeho kontrolního řízení nikdy pan Kubíček nebyl ve shodě se svazovými předpisy trestán, proto ani nemusí být trest zrušen," tvrdil pak před novináři právník. Teď bude čekat, jak se svazové vedení k jeho rozboru vyjádří. "Máme na to šedesát dnů, rozhodnutí nechci nyní předjímat," řekl místopředseda svazu Vlastimil Košťál.

Oba sokové se ale nečekaně shodli, že někdejší napjaté vztahy už jsou téměř minulostí. "S výjimkou případů pana Kubíčka jsme už všechny rozpory překonaly, na řadě věcí nacházíme společnou řeč," uvedl Košťál a Lněnička jeho tvrzení podpořil.

Kubíček byl potrestán za to, že obvinil výkonný výbor ze špatného ekonomického chodu svazu, především pak ze špatného hospodaření v rámci Eura v Portugalsku. Svá tvrzení ale nebyl schopen doložit a za křivé nařčení mu "fotbalový soud" loni v červnu vyměřil 22 měsíců dlouhý zákaz působení ve svazových funkcích. Dosavadní místopředseda tak zůstal pouze ředitelem Sigmy Olomouc, ale o zrušení svého trestu vytrvale bojuje, včetně soudních pří.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace