Reprezentace

Devatenáctka prohrála i třetí zápas kvalifikace o postup na ME

20. května 2007 19:14 - NORTHAMPTON

Čeští fotbalisté do devatenácti let zakončili kvalifikační turnaj o postup na mistrovství Evropy do Rakouska třetí porážkou. Po nezdarech s Ruskem a Nizozemskem nestačili ani na Anglii, jíž v neděli v Northamptonu podlehli 0:2. Už před duelem s domácím výběrem však bylo jasné, že na šampionát nepostoupí.

Češi vstoupili do "zápasu o čest" hodně nešťastně a během prvních 15 minut přišli o dva zraněné hráče. Nejprve odešel se zlomeným nosem ze hřiště Dohnálek a o deset minut později ho následoval i slávista Dočkal, během jehož ošetřování poslal Anglii do vedení Lindfield.

Mladí reprezentanti se i s navrátilcem v sestavě Váchou, který si v minulém zápasu odpykal trest za vyloučení, snažili o vyrovnání, jenže čtyři minuty po přestávce podruhé inkasovali. V pokutovém území zahrál smolně rukou Halama, uviděl červenou kartu a následnou penaltu proměnil Martin.

Devatenáctka, která měla na červencovém mistrovství Evropy obhajovat bronz z loňského šampionátu, tak nezískala v Anglii ani bod. Postup na šampionát do Rakouska si vybojovali Rusové, jimž stačila v souboji neporažených týmů bezbranková remíza s Nizozemskem.

Výsledky:
Česko - Anglie 0:2 (0:1)
Branky: 12. Lindfield, 49. Martin z pen. ČK: 49. Halama - 84. Haynes. Diváci: 4781.
Sestava ČR: Toma - Řezník, Dohnálek (6. Doležal), Halama, Šmejkal - Dočkal (15. Zeman), Vácha, Polák, Valenta - Nečas (69. Přecechtěl), Nulíček. Trenér: Chromý.
Rusko - Nizozemsko 0:0