Rubriky:

Reprezentace

Zlámal by měl ME do 21 let stihnout, problémy ale mají jiní hráči

25. května 2007 16:08 - PRAHA

Fotbalový brankář Zdeněk Zlámal podle všeho nezmešká mistrovství Evropy hráčů do 21 let, přestože se na počátku týdne přišlo na to, že onemocněl příušnicemi. Páteční vyšetření ale potvrdilo zlepšující se zdravotní stav zlínského gólmana, který by tak zřejmě měl za necelé tři týdny být připraven na start šampionátu.

Trenérovi Ladislavu Škorpilovi ale dělají těsně před koncem ligové sezóny starosti zdravotní komplikace dalších hráčů. Zdaleka fit nejsou sparťané Michal Kadlec a záložníci Daniel Kolář s Lubošem Huškem, brněnský středopolař Mario Holek ani liberecký střelec Jan Blažek.

Dobrá zpráva naopak Škorpilovi přišla od brankářské jedničky Zlámala, který se ještě ve čtvrtek bál o to, že kvůli příušnicím o evropský šampionát v Nizozemsku přijde. "Testy ale dopadly velmi dobře. Podle všeho jsem to nejhorší prodělal už minulý týden a lékaři byli ohledně mé účasti na mistrovství hodně optimističtí. Takže mi spadl veliký kámen ze srdce," řekl v pátek ČTK Zlámal.

Jednadvacetiletý brankář, který letošní sezónu strávil na hostování ze Sparty ve Zlíně, by se v pondělí večer po skončení posledního ligového kola měl hlásit na reprezentačním srazu v Nymburku. "To mě ještě před nějakými dvěma dny vůbec nenapadlo. Ale už se cítím o dost lépe, a i když nic nechci ještě zakřiknout, od příští středy bych už pomalu chtěl začít trénovat," plánoval Zlámal.

Všichni tři sparťané jsou zranění  

Zatímco v jeho případě se situace výrazně zlepšila, u dalších opor zůstává nečitelná. Shodou okolností mají zdravotní trable všichni tři nominovaní sparťané: obránce Kadlec nehraje už od 23. dubna, kdy se zranil v derby se Slavií, nyní jezdí léčit poraněný stehenní sval do vyhlášeného rehabilitačního centra v německém Řeznu. "Ale zlepšuje se to každým dnem, snad budu do mistrovství v pořádku," věřil Kadlec.

Záložníka Koláře zase trápí natažené břišní svaly, kvůli kterým zmeškal poslední ligový duel v Olomouci i čtvrteční finále Poháru ČMFS proti Jablonci. Ve stejném zápasu si zase natáhl postranní vazy v pravém koleně další středopolař Hušek.

Souboj s časem čeká před mistrovstvím také záložníka Holka. Brněnská opora nedohrála pondělní ligový duel s Kladnem, hráč si natrhl vaz v kotníku a od úterý má na noze sádru. Tu by mu měli lékaři sundat do konce týdne a Holek se chce od začátku zapojit do reprezentačního soustředění.

"V prvních dnech mě ale hlavně čeká důkladná rehabilitace, musím se v první řadě pořádně doléčit. Ale věřím, že se stihnu dát do pořádku," uvedl Holek, který zraněné noze zatím ulehčuje s pomocí berlí.

Liberecký Blažek by měl být fit

Obnovené zranění kotníku potkalo i teplického beka Josefa Kaufmana, ale ten by ještě mohl stihnout pondělní ligový duel proti Ostravě. Drobné potíže se svalem měl po minulém utkání v Ostravě i budějovický útočník Jan Holenda. Také ten ale podle všeho do závěrečného zápasu sezóny se Slavií zasáhne.

Vážnější je situace u dalšího útočníka Blažka z Liberce, který se zranil v utkání 27. kola se Zlínem a pak nehrál na Spartě, s Teplicemi a také jeho start v pondělním duelu v Mladé Boleslavi je vážně ohrožen. "Honza stále trénuje individuálně a zatím se nedá říci, jestli v pondělí nastoupí. Pokud ale jde o mistrovství jednadvacítek, měl by se do té doby dát do pořádku," řekl ČTK tiskový mluvčí libereckého klubu Lukáš Váňa.

Reprezentanti do jednadvaceti let si v jarní části sezóny vybrali hodně smůly. O mistrovství Evropy už v předstihu přišel liberecký záložník Tomáš Frejlach, který se v dubnu musel podrobit plastice zkříženého vazu v koleně. O možnost startu na šampionátu kvůli pochroumanému kolenu přišli i ostravští spoluhráči Adam Varadi s Petrem Tomašákem, kapitán výběru Martin Latka si zase hned v prvním jarním kole natrhl stehenní sval a do hry se vrátil až po osmi zápasech.

Mladí Češi vstoupí do mistrovství Evropy 11. června proti Anglii, 14. června se utkají se Srbskem a základní skupinu zakončí 17. června proti Itálii.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Reprezentace