Rubriky:

Reprezentace

Do Walesu nepojede ani zraněný Galásek

31. května 2007 12:38 - PRAHA

České fotbalové reprezentaci bude v sobotním utkání evropské kvalifikace ve Walesu chybět zraněný záložník Tomáš Galásek. Středopolař bundesligového Norimberku opustil výpravu před čtvrtečním odletem na ostrovy kvůli problémům s břišním svalstvem. Trenér Brückner podle mluvčího reprezentace Lukáše Tučka už o dodatečném povolání některého z náhradníků neuvažuje, národní tým by tak v sobotu v Cardiffu měl mít k dispozici šestnáct hráčů do pole a dva brankáře.

Galásek je dalším zraněným ve výběru trenéra Karla Brücknera, ve středu výpravu opustil kvůli chronickým potížím s oběma achillovkami obránce Martin Jiránek. Místo zadáka Spartaku Moskva kouč povolal beka Šachtaru Doněck Tomáše Hübschmana.

Čtyřiatřicetiletý středopolař Galásek si natáhl přímý břišní sval během sobotního finále Německého poháru, v němž Norimberk porazil Stuttgart 3:2 v prodloužení. "Tomáš to ucítil během prodloužení, pak si chvíli odpočinul, ale během tréninků s reprezentací se to zase trochu zhoršilo," řekl Tuček. Galásek ještě dnes zamíří ke klubovým lékařům do Norimberku, kde s nimi bude konzultovat další léčbu.

Čeští reprezentanti bez jednoho z nejzkušenějších hráčů vyrazí do Walesu z terminálu Jih pražského ruzyňského letiště dnes v 17:30.

ČTK, Sport.cz

Zrušit