Rubriky:

Reprezentace

Fotbalisté se vydali na svoji poslední cestu v sezóně

31. května 2007 19:13 - PRAHA

Osmnáctka českých fotbalistů se ve čtvrtek večer vydala na svoji poslední cestu v končící sezóně. Národní tým odletěl k sobotnímu kvalifikačnímu utkání o postup na mistrovství Evropy 2008 s Walesem do Cardiffu bez náhrady za zkušeného záložníka Tomáše Galáska, který opustil výpravu kvůli problémům s břišními svaly. Před odletem dávali hráči najevo optimismus a víru v tříbodový zisk.

Tým nejprve cestoval autokarem z jabloneckých Břízek, kde se tentokrát po březnovém nočním skandálu v hotelu Praha připravoval, do Prahy. Výpravu zbrzdila dopravní nehoda, která zablokovala příjezd k letišti. Hráči tak po příjezdu před letištní budovu spěchali k odbavení.

Ve vstupní hale ještě stihli poskytnout rozhovory, v nichž vesměs označili souboj s Walesem za jeden z klíčových v celé kvalifikaci. Kouč Karel Brückner byl trochu jiného názoru. "Cílem jsou tři body, ale za stěžejní zápasy považuji až domácí duely proti Irsku a Slovensku," naznačil Brückner, že by úplně nepohrdl ani remízou. "Zápas bude těžký, podle vývoje bychom třeba brali i bod," uvedl trenér.

Na poslední chvíli mu ze sestavy po Martinu Jiránkovi vypadl další hráč, tentokrát jeden z vůbec nejzkušenějších Tomáš Galásek. "Zranění břišního svalu je strašně nečitelné," prohlásil Brückner. "Ty informace jsem dostal od hráčů až po tiskové konferenci, předtím jsem s nimi pořádně nestihl mluvit," vysvětlil trenér, proč si v úterý před novináři pochvaloval zdravotní stav týmu a vzápětí musel z mužstva vyřadit Jiránka a Galáska.

Do sestavy dodatečně povolal Tomáše Hübschmana, pro něhož prý rozhodla rozehranost z ukrajinské ligy. "Věděl jsem, že má herní zatížení. V neděli měli zápas, jsou v plné sezóně. Figuroval v té naší sedmičce, osmičce beků, myslím, že tohle zvládne," řekl kouč. Hübschman se do národního týmu vrátil poprvé od loňského přípravného dvojzápasu s Tureckem. Za Galáska trenér náhradu nehledal, šestnáct hráčů do pole a dva brankáři prý stačí. "Na jeho pozici máme několik variant. Skladba je dobrá, nevidím tudíž důvod, proč povolávat někoho dalšího," uvedl Brückner.

Kouč si pochvaloval načasování, hráči stadión 

Reprezentanti prožili dvoudenní minisoustředění v Jablonci a Brückner si pochvaloval, jak se vše podařilo načasovat. "Myslím, že letíme akorát, není to brzo. Kdybychom letěli zítra (v pátek), byla by to šílená honička, museli bychom vstávat snad někdy v pět ráno. Takhle budeme mít klid," liboval si. Kvůli dopravě a provozu ovšem hodlá reprezentace při nadcházejících srazech využít služeb strahovského hotelu Crowne Plaza.

Brankář Petr Čech se těší na stadión Millenium, kde zatím neprohrál jediný zápas. "Vzpomínám na ten stadión jen v dobrém. S Chelsea jsme na něm hráli v podstatě všechna finále pohárů, doufám, že vítězná tradice bude pokračovat," přál si Čech.

Před soupeřem má ale velký respekt. "Po tom, co se jim nepovedl zápas se Slováky, budou hodně nahecovaní. O to budou nebezpečnější," soudil čerstvě pětadvacetiletý gólman. I Milan Baroš, který působil v Liverpoolu, má na waleský Národní stadión, kde se hraje i ragby, dobré vzpomínky. "Je to úžasný stánek. Hrozně moc se na něj těším. Hrál jsem tam s Liverpoolem dvakrát, jednou jsme vyhráli nad Manchesterem United a podruhé prohráli," řekl útočník Lyonu.

ČTK

Zrušit