Rubriky:

Reprezentace

Rozehnal chtěl míč hlavně odpálit

14. září 2007 07:21 - PRAHA

Obránce David Rozehnal vyřešil v průběhu druhé půle středečního zápasu s Irskem jeden z nejkritičtějších okamžiků pro český tým. Gólmanu Petru Čechovi vypadl ve výskoku na centr míč z rukou. Ve skrumáži se ho snažili hosté propálit do české branky, ale balón, poskakující v nebezpečné blízkosti brankové čáry, rázným odkopem poslal daleko pryč právě Rozehnal.

„V tu chvíli mi zatrnulo, ale jsme tým, musíme si vypomoci. Jsem zvyklý, že když skáče gólman do vzdušného souboje, jdu do brány. Když tam ten míč tak divně poskakoval, maximálně jsem se soustředil, abych ho dobře trefil a odpálil do bezpečí. Hlavou mi blesklo: ,Nezkaž to a kopni ho pryč.‘ To se povedlo. Myslím si ale, že rozhodčí měl pískat faul na Čecha,“ popsal kritický okamžik Rozehnal.

Zápas Česko - Irsko na Sport.cz:
REFERÁT:Jankulovski přiblížil Česku evropský šampionát
TRENÉR:Brückner: Nebylo to jednoduché, ale zvládli jsme to
KAPITÁN:Rosický: Zápas roku se lidem musel líbit
STŘELEC:Jankulovski: Chtěli jsme na trávníku odpovědět kritikům
BRANKÁŘ:Čech: Potvrdili jsme, že velké zápasy umíme
ÚTOČNÍK: Baroš: Dokázali jsme se postavit lžím
OBRÁNCE: Rozehnal chtěl míč hlavně odpálit
TISK: Irové museli podle tisku spolknout hořkou pilulku
HODNOCENÍ:Nejlepší známku si odnesl Jankulovski s Plašilem
VYLOUČENÍ:Huntovo vyloučení bylo přísné, shodli se aktéři po utkání

Na trávníku se potkal se svým spoluhráčem z Newcastlu, irským gólmanem Shayem Givenem. Několikrát se při standardních situacích snažil o zakončení, ale gól spoluhráči nedal. „My jsme se hecovali ještě v Anglii, než jsme se rozjeli k reprezentaci. Když jsem se snažil zakončit, nemyslel jsem na to, že bych dal gól spoluhráči, ale nebylo by to špatné,“ usmíval se Rozehnal.

V postupových prognózách je Rozehnal přeci jen opatrnější... „Bylo to důležité vítězství, kterým jsme udělali velký krok na šampionát. Máme šestibodový náskok na Iry, ale pro úplnou jistotu potřebujeme tři body. Podstatné je, že situaci máme pevně ve svých rukou,“ zdůraznil Rozehnal.

Karel Felt, Právo