Jeslínek: Dával jsem to do prázdné brány

Významnou roli sehrál kladenský útočník Jiří Jeslínek při středečním utkání české jednadvacítky proti Arménii. Zápas, který se hrál shodou okolností v jeho domácím prostředí na stadiónu Františka Kloze se našim mladým fotbalistům vydařil. Český výběr porazil hosty 3:0 a právě Jeslínek měl prsty v posledních dvou gólech.

Byl jste překvapený, že jste dostal možnost hrát v základu od první minuty?

Trenér mi řekl den předem, že budu hrát s Tomášem Pekhartem a jsem samozřejmě rád, že to bylo na Kladně.

První branka utkání padla z kopačky Marka Střeštíka již ve druhé minutě...

Rychlá branka nám pomohla. Když jsme hráli v Arménii, tak jsme tam dostali gól ke konci poločasu gól a bylo to pro nás hodně špatné. Tady doma jsme chtěli dát co nejdříve branku a potom ji potvrdit.

Jak jste viděl tři vstřelené góly do sítě soupeře z vašeho pohledu na hřišti?

Tomu prvnímu předcházela důležitá střela Marka Střeštíka, když to gólmanovi před ním skočilo. U té druhé jsem dobíhal balón, zasekl jsem si to před brankářem a v podstatě jsem dával do prázdné brány. A při třetím jsem to dával zprava a Tomáš Pekhart to nekompromisně zavěsil hlavou.

Čím si vysvětlujete herní výpadek ve druhé půli poté, co jste měli již dostatečný náskok z prvního poločasu. Nemohlo jít o sebeuspokojení?

Myslím, že o sebeuspokojení to nebylo. My jsme se do toho nemohli dostat, chtěli jsme hrát pořád stejně, ale bohužel nám to nešlo.

Pomohl vám v utkání i fakt, že se hrálo na Kladně, ve vámi dobře známém prostředí?

Určitě, strašně jsem se na to těšil. Tady jsem před domácím publikem, znám to tady a cítím se tu moc dobře.

Vnímali jste fakt, že vás vítězství posune na první místo v tabulce?

Tím jsme se nijak nezabývali, měli jsme jediný cíl vyhrát.