Rubriky:

Reprezentace

Střelci branek z Mnichova obdarovali malé fotbalisty

14. listopadu 2007 15:31 - PRAHA

Trio českých fotbalistů, kteří svými brankami rozhodli o říjnové výhře národního týmu v Německu, podpoří své malé nástupce. Reprezentanti Jaroslav Plašil, Marek Matějovský a Libor Sionko obdrželi za mnichovské trefy padesátitisícové odměny, které půjdou ve prospěch mládeže do klubů, kde s fotbalem začínali.

Plašil dar od svazového sponzora věnoval funkcionářům mateřského Sokola Černíkovice po středečním tréninku reprezentace, jeho kolegové předají šeky později.

"Peníze se nám moc hodí, ještě máme nějaké dluhy poté, co jsme nedávno dobudovali hřiště s umělým povrchem," prohlásil černíkovský starosta a klubový sekretář účastníka I. B třídy Václav Dušek, který Plašila na oplátku odměnil láhví sektu. "Jarda se při své návštěvě doma nikdy nezapomene přijít podívat na náš zápas a jsme moc rádi, že se mu tolik daří i v dalším fotbalovém životě," dodal.

Padesát tisíc korun vyplatí klubům sázková kancelář Tipsport. "Když jsme seděli v mnichovském hledišti, tak nás napadlo, že by bylo fajn podpořit malé fotbalisty v klubech, které úspěšní střelci sami určí," uvedl mluvčí společnosti Lubomír Ježek.

Matějovský dostane šek až v Mladé Boleslavi, kam poputuje jeho dar. "Mladá Boleslav mě dostala tam, kde jsem, výrazně ovlivnila mou kariéru," řekl záložník středočeského klubu.

Třetí střelec Sionko kvůli zranění na soustředění reprezentace chybí, ale určil, že peníze poputují do Baníku Ostrava.

ČTK