Rubriky:

Reprezentace

Do čeho kopnu, to spadne do branky, pochvaluje si Pudil

22. listopadu 2007 10:25 - NIKÓSIE

Šťastný byl po středečním utkání na Kypru Daniel Pudil. Záložník pražské Slavie otevřel skóre kvalifikačního duelu a ve svém třetím zápase v národním celku slaví první gól. „Měl jsem štěstí, stejně jako v poslední době,“ zářil bezprostředně po duelu Pudil. Premiérovou reprezentační trefu zaznamenal v jedenácté minutě zápasu, když šajtlí překvapil domácího gólmana.

„Chtěl jsem střílet na druhou tyč, ale netrefil jsem míč ideálně. Měl jsem štěstí, i gólman situaci podcenil. Do čeho kopnu, to v poslední době spadne do branky,“ pochvaluje si střelec šťastného gólu v ligovém utkání proti Žižkovu. Svoji trefu věnuje přítelkyni Veronice. „Před zápasem mi přála hodně štěstí a psala mi, že dám gól,“ přiblížil věštecké schopnosti své slečny fotbalista.

Referát ze zápasu Kypr vs. Česko najdete ZDE:

Národní tým utkání zvládl s bravurou, domácí neměli šanci uloupit nějaký bod. „Nebylo to úplně jednoduché, jen jsme asi měli dát dřív druhý gól a byl by klid. Do ničeho jsme soupeře nepustili, zvládli jsme to dobře,“ zhodnotil derniéru kvalifikačního cyklu Pudil.

FOTBAL KYPR - ČESKO NA SPORT.CZ:
České fotbalisty zajímá na Kypru jen vítězná tečka
Kypřané jsou optimističtí, Češi nechtějí kaňku na konec
Reprezentace se už na Kypru chystá na závěr kvalifikace
Baroš už je v pořádku, těší před Kyprem Brücknera
Matějovský: Nebude to lehčí než v Německu
Brückner: Masochista nejsem, s jistým postupem se hraje líp
Rozehnal: Kypr už není ten malý tým, co dostával na frak
On-line reportáž z fotbalového zápasu Kypr - Česko
Fotbalisté si konec nepokazili a slaví vítězství ve skupině
Brückner: Uspokojily mě výkony hráčů i výsledek
Hráči si vítězné rozloučení s kvalifikací ohromně pochvalovali
Z posledního zápasu bojů o Euro 2008 si mladík odnesl dres útočníka Konstantinoua, který byl nejnebezpečnějším hráčem Kypru. „Dres si nechám, sbírám je. Je to už můj asi šedesátý,“ řekl slávistický mladíček. „Je ze zápasu, kdy jsem vstřelil první reprezentační gól. Takže bude patřit mezi nejdůležitější,“ přiblížil hodnotu svého nového přírůstku.

Reprezentanti si pohlídali první místo ve skupině a zároveň šanci na výhodnější výchozí pozici pro los závěrečného turnaje. „Pomůže nám to v sebevědomí, už se těšíme na Euro,“ řekl Pudil. Nadějný fotbalista je jedním z těch, kteří budou o pozici ve třiadvacetiletém kádru ještě bojovat. „Když budu odvádět dobré výkony, třeba nominace přijde. Určitě by to byl sen se tam podívat,“ připustil Daniel Pudil.

Tomáš Fliegl (Nikósie), Sport.cz

Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace