Rubriky:

Reprezentace

Poláci si výhry nad českými fotbalisty cení, ale nepřeceňují ji

7. února 2008 10:13 - VARŠAVA

Za velmi cenné vítězství nad papírově silnějším soupeřem a úspěšnou zkoušku reprezentace před mistrovstvím Evropy považují Poláci středeční výhru 2:0 v přípravném utkání s Českou republikou. Na druhou stranu však média ani představitelé národního týmu výsledek z Kypru nepřeceňují.

"Vždycky je příjemné vyhrávat, ale bylo to přátelské utkání, na němž je jiná atmosféra než na evropském šampionátu. Ale byl to fantastický zápas," konstatoval nizozemský trenér polského národního týmu Leo Beenhakker.

Příprava Česko - Polsko na Sport.cz
ON-LINEČR - Polsko
REFERÁTPoláci vyřídili mdlé Čechy za půl hodiny
OHLASYMy jsme hráli, Poláci dávali góly
TISKPoláci si výhry cení, ale nepřeceňují ji
ANALÝZADvě zbytečné porážky z nekoncetrovanosti

"Poláci byli lepší než Češi individuálně, ve formacích i jako tým," napsal deník Gazeta Wyborcza. Deník Sport ocenil, že se polští fotbalisté nedali zastrašit slavnými jmény svých českých protějšků. "Koller není zas tak velký, jak se zdá," řekl novinářům brankář Artur Boruc. "Ukázali jsme, že dokážeme vyhrát nad nejlepšími týmy v Evropě," dodal.

Komentátoři soudí, že Češi byli zaskočeni rychlým gólem v šesté minutě. V druhé polovině zápasu sice český tým dominoval, ale nedokázal žádným způsobem překonat brankáře Lukasze Fabiańského. List Rzeczpospolita však současně upozornil, že v utkání o body by to mohlo vypadat jinak.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Reprezentace