Rubriky:

Reprezentace

Manažer reprezentace Košťál: Hašek je mezi kandidáty

23. března 2008 12:42 - PRAHA

Ivan Hašek je mezi kandidáty na funkci trenéra českého fotbalového národního týmu po Karlu Brücknerovi, který po EURO, jak sám řekl, skončí. Právu to potvrdil manažer reprezentace a místopředseda ČMFS Vlastimil Košťál. Reagoval na Haškův výrok v sobotním Právu... „Podle mne je o nástupci rozhodnuto, mne nikdo neosloví. To, že se o mně hovoří, je jen taková hra,“ řekl Ivan Hašek Právu v telefonátu do Dubaje.

Hašek také připustil, že by pro něj byla možnost trénovat národní mužstvo vrcholem kariéry. Na dotaz, zda vidí problém v jeho neshodách s Košťálem řekl: „Tohle není vůbec o mně a o Košťálovi.

Vlastimil Košťál odmítá, že by bylo cokoliv rozhodnuto. „Kandidátů mám asi pět. Do mistrovství Evropy však neřeknu jediné jméno. Nechci, aby se koncentrace na šampionát rozmělňovala diskusemi o trenérech. Teď máme jednoho, a tím je Karel Brückner. Po EURO vyberu jména, která předložím ke schválení výkonnému výboru ČMFS,“ zdůraznil Košťál.

Košťál: S Haškem nemám problém

Na přímý dotaz, zda je mezi kandidáty také Ivan Hašek, odpověděl: „Ano, je. Já s ním nemám problém. Jsem přesvědčen, že i přes některé názorové neshody bychom dokázali v zájmu reprezentace najít takové řešení, které by vyhovovalo oběma stranám a především českému fotbalu. V tuto chvíli, ale k možným kandidátům opravdu víc neřeknu, aby nedocházelo ke spekulacím, o koho se dále jedná a kdo je favoritem.“

Vedle Haška by mezi kandidáty měli být i stávající Brücknerův asistent Petr Rada, kouč jedenadvacítky Vítězslav Lavička, trenér Slavie Karel Jarolím, o pátém jménu se spekuluje i v Košťálově nejbližším okolí. Může prý jít o zahraničního trenéra, ale žádné páté jméno prý také nemusí existovat...

Karel Felt, Právo

Zrušit


Časová osa: Reprezentace