Rubriky:

Reprezentace

Tři Ujfalušiho přání naplnilo Atlétiko Madrid, takže se mu na tři roky upsal

1. července 2008 17:15 - PRAHA

Na evropském jihu třicetiletý český fotbalový reprezentant Tomáš Ujfaluši zůstal, pouze Itálii vyměnil za Španělsko a Fiorentinu, kde mu skončila čtyřletá smlouva, za nesmírně ambiciózní Atlétiko Madrid. „Jako volný hráč odcházející z Fiorentiny bez náhrady podepsal v Atlétiku tříletou smlouvu,“ potvrdil pro Sport.cz Ujfalušiho manažer Dalibor Lacina.

Jednání o ochodu Tomáše Ujfalušiho z Itálie do Španělska se vlekla dlouho, i když kuloární informace se na světlo světa dostávaly.

„Záměrně jsme si dávali na čas. Čekali jsme, až skončí Pohár UEFA, italská liga a nakonec i evropský šampionát,“ vysvětloval Dalibor Lacina pro Sport.cz, že je čas netlačil a že nové angažmá mohl pro Ujfalušiho důkladně připravit.

 Ujfaluši měl tři přání

„Tomáš měl hned několik podmínek. Po skončení angažmá ve Fiorentině chtěl zůstat na jihu Evropy, pokračovat chtěl výhradně v kvalitní ligové soutěži a samozřejmě toužil po ambiciózním klubu na vysoké sportovní úrovni,“ prozrazoval Lacina, jaká Ujfalušiho přání musel respektovat.

Přestupem do nesmírně ambiciózního madridského Atlétika, které skončilo v uplynulém ročníku španělské La Ligy na čtvrtém místě, takže bude hrát kvalifikaci o Champions League, se Ujfalušiho přání naplnila.

„A nejen proto, že si zahraje třetí předkolo kvalifikace o Ligu mistrů. Španělská nejvyšší soutěž má teď po triumfu na evropském šampionátu ještě větší glanc, než mívala, Atlétiko se navíc netají touhou a ambicemi bojovat o titul. To všechno Ujfalušiho oslovilo a já mám velkou radost, že angažmá vyšlo. Jsme přátelé, nemáme mezi sebou jen profesní vztah manažera a hráče,“ pochvaloval si Lacina po návratu ze Španělska.

Loni posily do útoku, letos pro defenzívu

Český reprezentační obránce Tomáš Ujfaluši, jehož kariéra začínala v Olomouci, odkud v roce 2000 odešel za padesát milionů korun na čtyři roky do bundesligového Hamburger SV, aby se poté jeho další štací stala italská Fiorentina, se během cesty do Madridu dozvěděl mnohé o ambicích Atlétika.

„Před rokem nakoupilo řadu hvězd v čele s Rodríguezem a spol. do útoku, takže jeho ofenzivní síla je skutečně veliká. I proto spousta divokých výsledků, jako 5:3 či 6:4 v uplynulé sezóně. Letos se Atlétiko rozhodlo vyztužit defenzívu a proto angažovalo exkapitána Fiorentiny i české reprezentace z evropského šampionátu,“ prozrazoval Dalibor Lacina, co všechno během cesty do Španělska zvládli a zjistili.

Madrid a pak hned Mexiko 

„Znovu tam poletíme 9. července, neboť o den později bude Tomáš oficiálně představen novinářům.  Do té doby musí respektovat přání nového klubu, aby se k přestupu nevyjadřoval. A už 11. července odlétá s Atlétikem na soustředění do Mexika,“ řekl pro Sport.cz Dalibor Lacina.

Zdeněk Pavlis, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Reprezentace