Rubriky:

Reprezentace

Fotbalisté jsou v Anglii, přivítal je déšť

19. srpna 2008 10:00 - PRAHA

Čeští fotbalisté jsou už v Londýně, kde ve středu večer odehrají poprvé pod vedením nového hlavního kouče Petra Rady přípravný duel s domácí Anglií. Radův tým přistál v úterý po poledni na letišti Luton a po odbavení zavazadel se hráči s realizačním týmem vydali do svého dočasného útočiště - hotelu Sopwell House. „Je to svátek pro mě i pro hráče,“ těší se na svou premiéru trenér národního celku.

Fotbalisté ještě v pondělí odpoledne trénovali na strahovského stadiónu, poprvé za přítomnosti kondičního trenéra Aleše Kaplana, který rozšířil realizační tým. Intenzivnější přípravu absolvovalo trio Baroš, Rozehnal, Ujfaluši, které o víkendu nehrálo.

V Londýně přivítalo českou výpravu deštivé počasí a teplota kolem 15 stupňů Celsia. Po ubytování absolvují fotbalisté během odpoledne tiskovou konferenci a vpodvečer dostanou příležitost vyzkoušet si trávník v posvátném Wembley. Trenér Rada, jenž v úterý slaví 50. narozeniny, musel udělat před cestou za kanál La Manche jednu změnu v nominaci, zraněného záložníka Marka Matějovského nahradil Stanislavem Vlčkem .

Zápas s českým výběrem je generálkou před kvalifikací MS 2010 i pro Angličany, kteří se neprobojovali na letošní EURO do Rakouska a Švýcarska. Trenér Capello povolal většinu hvězd, včetně záložníka Davida Beckhama. Nechybí ani opory Terry, Gerrard, Rooney a Lampard.

Středeční zápas ve Wembley začíná ve 21:00, přímý přenos vysílá Nova.

Přátelský zápas Anglie - Česko na Sport.cz:
TERRY Nová éra Anglie, staronový kapitán
RADA Radovi předchůdci začali vítězně, jak dopadne on?
OTVÍRÁK Češi i Angličané chtějí ladit formu na kvalifikaci
JANKULOVSKI Loučení s reprezentací si rozmyslel
JAROLÍM Zápas na Bayernu byl dobrou generálkou
ČECH Už vím, co Wembley pro Angličany znamená
PŘÍJEZD Fotbalisté jsou v Anglii, přivítal je déšť
TRENÉR Ve Wembley to bude chtít odvahu, ví Rada
UJFALUŠI Ujfaluši se nejvíc těší na Beckhama
ROZEHNAL Do fronty na Beckhamův dres se nepostavím
PŘÁNÍ Dvě Radova přání ke kulaté padesátce
SRAZ Národní tým je v Praze

Tomáš Fliegl (Londýn), Sport.cz

Zrušit