Rubriky:

Reprezentace

Polák na postu dirigenta udivoval tvrdostí

12. září 2008 10:40 - PRAHA

Nastoupil ve středu zálohy. Není typickým dirigentem jako Rosický či Matějovský. Ta role mu není vlastní. Vládne jinými zbraněmi. Český záložník Jan Polák při českém startu kvalifikačních bojů MS 2010 proti Severnímu Irsku udivoval v Belfastu tvrdostí a důrazem, k tomu přidával i snahu o kombinaci.

Připustil, že ve srovnání s přípravným duelem v Anglii český tým nastoupil mnohem opatrněji. „Hlavně začátek byl z naší strany dost nervózní. Domácí se nikam nehnali. Ale neřekl bych, že to bylo vyloženě bojácné. My jsme se snažili držet balón a kombinovat, byť ne vždycky se to dařilo,“ uznával Polák.

Bezbrankovou remízou neopovrhoval. „Myslím, že jsme sehráli dobrý part. Jsem přesvědčený, že ze Severního Irska se body vozit nebudou. A my jsme tady jeden získali, takže bych kvalifikační start nehodnotil negativně,“ říkal Polák.

Kvalifikační zápas Severní Irsko - Česko na Sport.cz:
ON-LINESeverní Irsko - Česko 0:0
REFERÁTČeši gól nevstřelili, pouze remizovali
OHLASYNa výhru jsme měli, litovali fotbalisté
EXPERTITým neměl dostatek odvahy
TISKSeveroirské listy oceňují výkon fotbalistů
TRENÉRVe finální fázi jsme měli být odvážnější
ČECHZe zápasu si můžeme vzít hodně pozitiv
RADAMohl jsem do hry poslat druhého útočníka
POLÁKNa postu dirigenta udivoval tvrdostí

U ostrovních borců si zjednal respekt hned v úvodu. Healy, Gillespie i Clingan se přesvědčili, že přes český střed zálohy neprojdou. „Nebyl v tom záměr soupeře zastrašit. Myslím, že jsou na tvrdost zvyklí. Hrají stejně nekompromisně,“ vykládal Polák, který se nebojácně vrhal do všech soubojů a nikdy na rozdíl od několika spoluhráčů neuhnul: „To je nezbytné. Když trošku polevíte, ucuknete nebo budete chtít uhnout, jedině si přivodíte zranění. Ale není to hra, ve které bych si liboval. Musíte vyjít z podmínek zápasu a ty si žádaly takový přístup,“ vysvětloval český záložník.

Radek Malina, Právo

Zrušit